Sima siker helyett döntő szettes vereség

Nyíregyháza – A hosszú idő után pályára lépő Fucsovics Márton veszített Marokkóban.

Úgy nézett ki, hasonló képet ölt majd Fucsovics Márton (61. a világranglistán) és a tunéziai Malik Dzsaziri (91.) mérkőzése, mint amikor legutóbb Canberrában találkoztak január 8-án, és Marci úgy nyert, hogy ellenfele 6:1, 5:2-nél feladta a mérkőzést.

A 6:1-es első szett a marokkói Marrakesben, az ATP-250-es salakpályás (501 345 euró összdíjazás) első fordulójában játszott mérkőzésen is megvolt a legjobb magyar férfiteniszezőnek, de a várt folytatás elmaradt. A második szettben össze-visszabrékelték egymást a felek, Marci 1:3-ról feljött 4:4-re, de 4:5-nél megint elvesztette a szervagémjét. Jöhetett a döntő szett, amelyben megint Dzsaziri lépett mg 2:0-ra, de amikor Fucsovics brékelt, utána újra elvesztette adogatójátékát. Aztán 2:4-nél két lehetősége volt arra, hogy megint elnyerje ellenfele adogatását, ami nem sikerült, utána pedig nem tudott a meccsben maradni, és 1:6, 6:4, 6:2-re elveszítette a 2 óra 10 perces mérkőzést.