Simán a 8 közé

Gond nélkül jutott a 8 közé a női kosárlabda Magyar Kupában a DKSK Miskolc együttese.

A kupameccsre több mint egy tucat diósgyőri szurkoló is elkísérte a csapatot, akiknek két percet kellett várniuk a meccs első kosarára, ami Keller nevéhez fűződik. A hazaiaknak 3,5 percre volt szükségük az első találat megszerzéséhez, és a folytatásban sem dobtak valami pazarul. A második negyed elején Kovács K. zsinórban szerzett 8 pontjával megugrott a Diósgyőr, ebben a játékrészben 5 perc kellett a hazaiaknak az első kosárhoz (14-31). A hosszú szünetig hátra lévő időben a jól védekező, gyors ellentámadásokat vezető DKSK tovább növelte előnyét (18-46).

A harmadik tíz percet egy 0-14-es etappal indítottak a piros-fehérek, a hazai együttes az időkéréstől sem támadt fel. 30-73-ról kezdték a záró játékrészt a csapatok, és a kérdés csak az volt, hogy mennyivel nyer a Diósgyőr, és hogy eléri-e a 100 dobott pontot. Sándor Ivett duplájának köszönhetően meg lett a 100, és 61 lett közte.