Simon kerekített

A hétvégi kiállítás miatt „kiszorult” a bujtosi csarnokból a Marso-Carmo Suzuki NYKK, így utolsó hazai mérkőzését Nagykállóban vívta az élvonalbeli férfi kosárlabdacsapat.

Jegyzőkönyv
Marso-Carmo Suzuki NYKK–MAFC 100–72 (31–19, 18–13, 28–23, 23–17)
Nagykálló, 200 néző, v.: Kóthay, Király, Gál.

NYKK
: Savic 12, Dasics 18, Petrovic 23/6, Sitku 16/12, Scott 21/6. Csere: Simon N. 8/3, Boczkó, Zácói 2. Edző: Horváth Imre.

MAFC
: Pojbics 4, Madison 14/3, Misziakosz 16/3, Kaukenas 13/3, Fisher 4. Csere: Wehner 14/3, Faragó 3, Tóth Sz. 2, Halmosi 2. Edző: Déri Csaba.

Kipontozódott: Kaukenas (35. perc)

Az eredmény alakulása. 4. perc: 13–6. 7. p.: 21–10. 13. p.: 40–21. 25. p.: 62–43. 31. p.: 81–55. 37. p.: 94–66.

A nyíregyháziak számára a tizedik hely bebiztosítása jelentette a motívációt, ami kellő mértékben inspirálta őket, hiszen az első negyedben három tripláig jutót Sitku és Dasics vezérletével hamar megugrottak.

Ebben a periódusban támadásban, míg a második etapban a védekezésben remekelt az NYKK – minderről árulkodik a tény: a játékrész az utolsó percéig nem kapott mezőnykosarat.

A nagyszünetre megnyugtató előnyt hízlalt a Horváth-gárda, amely a folytatásban a látványra is ügyelt, nem mellesleg tovább növelte a különbséget. A mindig hangsúlyos századik pontot Simon Nándor jegyezte, így vált még inkább tetszetőssé a nyírségi egylet sikere.

Horváth Imre:El vagyok ájulva a csapattól, hogy egy rossz széria után a támadásbeli és védekezésbeli taktikát betartva magabiztos győzelmet aratott.

Déri Csaba: – A Nyíregyháza lényegesen nagyobb játékerőt képvisel mint mi és ezt érvényre is juttatta.