2012.11.25. 10:29

Minczér és Papp nyerte a mezeifutó ob-t

Budapest, 2012. november 24., szombat (MTI) - A londoni olimpián 3000 m akadályon indult Minczér Albert, illetve Papp Krisztina sikerét hozta a szombaton Szentendrén rendezett mezeifutó országos bajnokság, mely a két hét múlva sorra kerülő Európa-bajnokság főpróbája volt.

A Néprajzi Múzeumban, a Skanzenben már az ob-re úgy tűzték ki a pályát, ahogy az Eb-re fogják, s ezen a pályán a férfiakra 8 km várt. Minczér Bene Barnával és Szabó Sándorral volt sokáig nagy versenyben, ám Bene gyomorproblémák miatt kiállni kényszerült, Minczér pedig végül biztosan nyerte meg a viadalt.

Az idei félmaratoni bajnokságot is megnyerő Papp nagy fölénnyel győzött, mögötte újpesti klubtársa, Czebei Réka 24 mp-es hátránnyal ért célba a 6 km-es táv végén. A harmadik helyet a londoni játékokon maratonin szerepelt Erdélyi Zsófia szerezte meg.

Eredmények:

férfiak, 8 km:

1. Minczér Albert (VEDAC) 27:11 p

2. Szabó Sándor (TSC-GEOTECH) 27:14

3. Faldum Gábor (Mogyi SE Baja) 27:35