Starosta csavarta, a Szpari behúzta

Nyíregyháza Spartacus vs. Siófok
Nyíregyháza Spartacus vs. Siófok - © Fotó: Pusztai Sándor
Nyíregyháza – A Nyíregyháza Spartacus a Siófokot győzte le szerda este.

Az utóbbi fordulók többségén akár magabiztosan nyert, akár súlyos vereséget szenvedett a Spartacus, valami közös volt a meccsekben: Hornyák Marcell szerezte az első gólt. Minden esély meglett volna erre szerda este is, hiszen a Siófok elleni ­0–0-s állásnál Rezes László szép passzal ugratta ki a jó formában lévő csatárt, akinek a ziccerét védte az ellenfél kapusa.

Két fiatal jó megmozdulása

Rezes nemcsak passzokkal vetette észre magát, az első fél­idő hajrájában neki is volt egy nagy helyzete, és egyébként is többször próbálkozott kapura lövéssel.

Az első játékrészben jól játszott a Szpari, ám gólt nem lőtt, a másodikban aztán ez sem maradt el, a 17 éves Starosta Dávid parádés mozdulattal szerezte meg első találatát a felnőttcsapatban.

A folytatásban jött előre a Siófok, de Jova Leventének csak egyszer kellett nagyot védenie, a hajrában aztán még egy hazai fiatal megvillant, Kovács Norbert kihagyhatatlan helyzetbe hozta Rezest, aki beállította a 2–0-s végeredményt.

A Spartacus fontos győzelmet aratott a kiesés elől menekülő Siófok ellen.

MK

Labdarúgás: NB II., 27. forduló

Nyíregyháza Spartacus–Siófok 2–0 (0–0)

Városi Stadion, 550 néző, v.: Lovas (Medovarszki, Berényi).

Spartacus: Jova – Polényi, Fodor, Pejovic, Forró (Rokszin, 83.) – Gyurján, Gulyás, Kártik, Starosta (Nagy J., 91.) – Rezes, Hornyák (Kovács, 77.). Vezetőedző: Zoran Szpisljak.

Siófok: Molnár – Gál (Magasföldi, a szünetben), Fehér, Llorentz, Jánvári – Réti (György, 80.), Izing – Horváth P., Balogh (Kiss, 74.), Meggyes – Zamostny. Vezetőedző: Mihalecz István. Gól: Starosta (60.), Rezes (91.).

60. perc: Starosta Dávid a 16-os jobb csücskétől a kapu jobb felső sarkába csavart, 1–0.

91. perc: már úgy tűnt, a bal szélen szerelik Kovács Norbertet, ám két ember közül kihámozta magát, majd laposan a kapu elé passzolt a berobbanó Rezeshez, aki 2 méterről betalált, 2–0.

Zoran Szpisljak: – Nagy csatára késztetett minket a Siófok, gratulálok a ­csapatomnak, hogy ilyen szituációban ­megmutatta az igazi arcát. Az elején még csak helyzeteink voltak, a második félidőre aztán ugyanazzal az elánnal jöttünk ki, akkor már jól sült el néhány szituáció. Egy nullánál felszabadult a csapat, többet ­vállalkozott, kontrából egy-két gólt lehetett volna még szerezni, de elégedett vagyok.

Mihalecz István: – Az eredménytől függetlenül ellentétes félidőket játszottunk. Az első játékrészben a hazai csapat dominált, a másodikban nekünk voltak lehetőségeink. Én azt hiányoltam a csapatomtól, hogy a hazaiak akaratban, hitben, agresszivitásban fölénk nőttek, ezért nem érdemeltünk győzelmet.