Sunshine-NyíKSE – Fájdalmasan elveszített veretlenség

Pedig Asztalos István megállíthatatlan volt
Pedig Asztalos István megállíthatatlan volt - © Fotó: Pusztai Sándor
Nyíregyháza – A két, addig még hibátlan csapat mérkőzését a debreceniek nyerték a Sunshine-NyíKSE ellen a férfi kosárlabda NB II-ben.

Feszültségekkel teli mérkőzésen veszítette el veretlenségét a Sunshine-NyíKSE, amely a férfi NB II-ben legutóbb a Keleti csoport másik százszázalékos csapatát, a Debreceni EAC-Campusfesztivál2018 legénységét fogadta.

A rangadóhoz méltó mérkőzésen nagyszünetben egyenlő volt az állás, a harmadik negyedet követően pedig öt ponttal léptek meg a nyíregyháziak. A záró játékrészben sok volt a vitatott játékvezetői ítélet, a debreceniek minden rutinjukat bevetették, és összességében 28 büntetőt dobhattak (ezzel szemben a hazaiak 13 ilyen kísérlethez juthattak).

Négypontos vendégvezetésnél, fél perccel a vége előtt a hazaiak labdát szereztek, de a játékvezetők személyi hibát ítéltek az azzal kipontozódott Brane Savicnak, majd a NyíKSE-kispad technikait is kapott, az ebből szerzett három büntetőből és a végén dobott triplával alakult ki a reálisnak nem mondható tízpontos különbség.

A nyíregyháziak szerdán nagy lehetőség előtt állnak, hiszen a Hepp-kupa nyolcaddöntőjében lépnek pályára. Az NB I B csoportos Vasas Akadémia elleni mérkőzésük 19 órakor kezdődik a Bánki-teremben.

NB II: Férfiak
Keleti csoport, 6. forduló

Sunshine-NyíKSE–Debreceni EAC-Campusfesztivál2018 73–83 (17–20, 18–15, 22–17, 16–31)

Sunshine-NyíKSE: Savic 16/6, Takács M. 17/12, Zajácz K. 4, Földesi N. 2, Asztalos I. 25/3. Csere: Farkasinszki G. 5, Horváth B. 2, Groska, Balogh Bendegűz 2. Edző: Kovács Tibor.