Szetthátrányból verte a múlt heti párospartnert Fucsovics Márton

Fucsovics Márton stabilan játszott
Fucsovics Márton stabilan játszott - © Fotó: Huntennis
Nyíregyháza – Fucsovics Márton egyesbeli szereplését tovább folytathatja a németországi tenisztornán.

Múlt heti párospartnerével – akivel Rómában egészen a döntőig jutott – találkozott szerdán Fucsovics Márton (152. a világranglistán), a belga Kimmer Coppejans (164.) elleni mérkőzést a heilbronni ATP-challengerverseny (64 ezer euró, salak) nyolcaddöntőjében vívták.

Brékváltásokkal kezdődött a meccs, ilyen téren 2–1-re vezetett Coppejans, aki be is zsebelte az első felvonást. A másodikban Marci egy adogatáselnyeréssel gyorsan megugrott 3:0-ra, és előnyét végig tartani tudta. A harmadik játszmában a belga lehetett volna végig lépéselőnyben, de a nyíregyházi játékos 1:1-nél elvette a szerváját, majd amikor Coppejans a meccsben maradásért adogatott, újra, így a végig stabilabb játékot nyújtő, és jobban adogató Fucsovics Márton szetthátrányból, 127 perc alatt nyert 3:6, 6:3, 6:3-ra.

A negyeddöntős ellenfélre az esti, a selejtezőből érkezett szerb Filip Krajinovics (294.) és a német Tobias Kamke (146.) mérkőzésen derül fény.