2015.05.02. 18:33

Gyulaj: nem csak a futsal megy!

Szabolcs-Szatmár-Bereg - A labdarúgó Szi-Zo Sport megyei I. osztály 25. fordulójának szombati nyitányán három mérkőzést játszottak.

Nyírgyulaj–Nyírmada 4–2 (0–2)

Nyírgyulaj, 150 néző, v.: Veres J.

Nyírgyulaj: Kecskés G. – Baksa Cs. (Tóth B.), Czerula Zs., Oxi R. (Lakatos J.), Erdei L., Szép T., Fekete G., Kanál R., Pénzes Á. (Papp A.), Gózner K., Berecz Zs. (Szép T.). Edző: Lukács Tibor. Nyírmada: Kardos Z. – Mátyus Cs., Géczi I., Puskás Á., Danku A. (Derceni B.), Bancsi G., Fejes J., Ohár R. (Szikszai A.), Németh A., Nagy M., Dávid R. (György P.). Játékos-edző: Szőke István.

A második félidőben nagyot küzdött a hazai csapat, így megérdemelten fordított és nyert.

Gól: Fekete G. 3, Kanál R., illetve Bancsi G., Dávid R. Ifi: 3–0.

Lukács Tibor: – Az első tíz percben elaludtunk, a szünetben sikerült felrázni a csapatot, és a második félidő alapján nem volt kérdéses a győzelmünk.

Szőke István: – Azt gondoltuk, az első félidőben megnyertük a meccset, ehelyett a szünet után az ellenfél megérdemelten fordított.

Tiszavasvári–Nagyhalász 2–2 (1–1)

Tiszavasvári, 100 néző, v.: Bendik T.

Tiszavasvári. Polgári L. – Lakatos I., Daru I., Balogh N., Nagy D., Potornai M., Kóka R., Czifrák R., Dobos Z., Kovács B. (Dankó G.), Fazekas V. Edző: Mirgai László.

Nagyhalász: Jakocska Cs. – Sallai B. (Nagy R.), Kondor M., Horváth M., Nagy M., Szitai R., Kosztik D., Kóder L., Anderka R. (Kiss G.), Tóth N., Mocsár Cs. Játékos-edző: Kiss Gábor.

A húszadik percben váratlanul kapott gól után nagy nyomás nehezedett a halászi kapura, s meg is lett az eredménye – egyenlített a Vasvári. A szünet után sündisznóállásba vonultak a vendégek, majd második kontratámadásból ismét vezetést szerzett. A hazaiaknak a hajrában sikerült – tizenegyesből – az egyenlítés.

Gól: Nagy D., Kóka R. (11-esből), illetve Tóth N., Mocsár G. Kiállítva: Tóth N. (91. perc). Ifi: 5–0. (Tudósító: Hankó András)

Mirgai László: – A nagyhalásziak jól éltek a lehetőségeikkel, hisz két helyzetüket értékesítették. Nekünk volt nyolc lehetőségünk, és csak kétszer sikerült betalálni. Mindez azért sajnálatos, mert a meccs nekünk állt, ettől függetlenül, a csapat mindent megtett a győzelemért. Ugyanakkor gratulálok a nagyhalászi szurkolóknak, így kell buzdítani a csapatot!

Kiss Gábor: – Gratulálok a csapat teljesítményéhez, úgy érzem, erőn felül teljesítettünk, igaz, pontszerzésünkhöz szerencse is szükségeltett, no meg a kiválóan védő kapusunk. Ha ugyanezt az akaratot és alázatot mutatjuk a hátralévő mérkőzéseinken, nagyon sok sikerélményben fogjuk részesíten szurkolóinkat.

Baktalórántháza–Tiszalök 5–2 (2–2)

Baktalórántháza, 150 néző, v.: Tomori P.

Baktalórántháza: Tóth K. – Balogh Zs., Csordás G., Balogh G., Kozma J., Marics G. (Kun Sz.), Szabó R. (Illés L.), Miskolczi L. (Marics I.), Kántor F., Lakatos I., Rakóczi Zs. Játékos-edző: Illés László.

Tiszalök: Gagyi S. – Gál N., Bodnár A. (Szolyka G.), Puncsák Cs. (Balogh A.), Cseh K., Újvári Zs., Vass I., Bene L., Bognár A., Csáki V., Szolyka T. (Dobó V.). Edző: Kovács János.

Gól: Marics G., Kozma J., Illés L., Szolyka T. (öngól), Balogh Zs., illetve Cseh K., Újvári Zs. Kiállítva: Lakatos I. (51. perc). Ifi: 11–0.

Illés László: – A mérkőzés elején azt hittük, hogy még hétközi lazulás van, ettől pedig az ellenfél sokkal jobb csapat. A folytatásban elkezdtünk futballozni, és már azt a csapatot láttam, amelyet mindig szeretnék.

Kovács János: – Sajnálom, hogy a mérkőzésről készült felvételt csak meccselemzésre lehet használni.