Szokol Dianna: egy híján minden érem arany

Szokol Dianna: egy híján minden érem arany
Negyvenedik alkalommal rendezték meg az országos szenior úszóbajnokságot, a Gyulán lebonyolított viadalon a Nyírsenior ’97 SE amilyen maroknyi, olyan sikeres csapattal vett részt.

Az öt versenyzőből álló nyíregyházi különítmény tizenhat érmet, közte hét-hét aranyat és két bronzot nyert, amivel a 39 egyesületet felvonultató eseményen a pontverseny tizenharmadik helyén végzett. Az elsőségek közül a legtöbbet dr. Szokol Dianna gyűjtötte, aki négyszer is az élen végzett, és nem sok hiányzott ahhoz, hogy valamennyi versenyszámában bajnoki címet szerezzen, ám 200 méter vegyesen „csak” második lett.


Szenior bajnokság

A Nyírsenior ’97 SE versenyzőinek eredményei

50 m férfi gyors
III. korcsoport: 10. Kovács Péter 31.04, 13. Tumpek András 36.39.
IV. korcsoport: 7. Kovács Attila 30.09, 9. Gyebróczki András 33.30.

50 m férfi pillangó
III. korcsoport: 4. Kovács Péter 34.00.
IV. korcsoport: 2. Kovács Attila 30.71, 7. Gyebróczki András 39.27.

50 m férfi mell
III. korcsoport: 3. Kovács Péter 40.52.
IV. korcsoport: 1. Kovács Attila 36.26.

50 m férfi hát
IV. korcsoport: 3. Gyebróczki András 41.90.

100 m férfi gyors
III. korcsoport: 5. Kovács Péter 1:13.01.
IV. korcsoport: 4. Gyebróczki András 1:13.75.

100 m férfi pillangó
IV. korcsoport: 2. Kovács Attila 1:11.79.

100 m férfi mell
III. korcsoport: 1. Kovács Péter 1:33.05.
IV. korcsoport: 1. Kovács Attila 1:23.54.

100 m férfi hát
IV. korcsoport: 2. Gyebróczki András 1:33.34.

200 m férfi hát
IV. korcsoport: 2. Gyebróczki András 3:25.71.

200 m férfi gyors
IV. korcsoport: 5. Gyebróczki András 2:48.62.

200 m férfi vegyes
IV. korcsoport: 2. Kovács Attila 2:49.55, 4. Gyebróczki András 3:18.73

400 m férfi gyors
IV. korcsoport: 2. Gyebróczki András 6:20.40.

50 m női hát
III. korcsoport: 1. Szokol Dianna 38.52.

100 m női hát
III. korcsoport: 1. Szokol Dianna 1:21.37.

200 m női gyors
III. korcsoport: 1. Szokol Dianna 2:30.29.

200 m női vegyes
III. korcsoport: 2. Szokol Dianna 3:01.50.

400 m női gyors
III. korcsoport: 1. Szokol Dianna 5:15.90.

4×50 m gyorsváltó
Férfiak: 4. Nyírsenior ’97 SE (Kovács Attila, Kovács Péter, Gyebróczki András, Tumpek Péter) 2:09.96.

4×50 m vegyesváltó
Férfiak: 3. Nyírsenior ’97 SE (Gyebróczki András, Kovács Attila, Kovács Péter, Tumpek András) 2:33.33.

– Bodnár Tibor –








hirdetés