SZON-ÉLŐ – Nyíregyháza vs. Dunaújváros 0-0

© Fotó: Sipeki Péter
Nyíregyháza – A labdarúgó NB I 7. fordulójában a Nyíregyháza Spartacus FC  a szintén újonc Dunaújváros csapatát látta vendégül a Sóstói úti stadionban. A mérkőzésről élőben tudósítottunk szombaton 18:30-tól.

Labdarúgó OTP Bank Liga NB I, 7. forduló

Nyíregyháza vs. Dunaújváros

0 – 0

SZON-LIVE – Nyíregyháza vs. Dunaújváros – 2014.09.13., 18:30
20:58 | live

A Nyíregyháza Spartacus vs. Dunaújváros PASE mérkőzés után a két vezetőedző, Csábi József és Dobos Barna értékelték a látottakat.
20:19 | live

93' Vége a mérkőzésnek.

93' Jobbról lőtt szögletet Nikházi a rövid sarokra, ám sikerült felmenteni.

93' Bajzát akart jobbra passzolni Lázárhoz, ám a labda Gavricól elpattant 20 méterről ballal lőtt, ám Milinte vetődve védett.
20:18 | live

92' Nikházi jobb oldali szöglete után Lázár Zsolt 20 méterről lőtt fölé.
20:16 | live

90' Letelt a rendes játékidő, 3 perc a hosszabítás.

89' Lázár Zsolt 20 méterről lőtt mellé.
20:13 | live

86' Gengeliczki görcsénél Balogh kapus kirúgta a labdát. A bedobást Nikházi nem tul sportszerűen taccsra rúgta. Az új bedobást Peric sportszerűen Baloghoz passzolta.
20:12 | live

86' Thiago helyére Pascua állt be.
20:11 | live

85' Nikházi bal oldali szögletét Abdouraman fejelte ki a kapu előteréből, majd Gengeliczki kapott görcsöt, de a pályán maradt, Huszák segített rajta.
20:10 | live

84' A fáradni látszó vendégek visszább álltak, most kellene még megpörgetniük a hazaiaknak.
20:07 | live

81' Pekár esett el a 16-oson belül Villám mellett, ám a játékvezető továbbot intett.

81' Bajzát 17 méterről lőtt mellé. Úgy tűnik ha valakiben, benne még bízhatnak a hazai drukkerek.
20:06 | live

80' A közönség hatalmas füttykoncerte közepette jött le a pályáról Böőr, a helyére Ukwuoma állt be.
20:05 | live

79' Másodszor fordult elő, hogy egy játékos kézzel fogta meg a labdát, most Pekár járt így. Majd cseréltek a hazaiak Lázár Bence állt be Koller helyére.
20:03 | live

77' Előbb szöglet balról, majd szöglet jobbról. Utóbbit Törtei tekerte középre, Abdouraman 6 méteres fejesét Milinte a gólvonalon bravúrral hárította.
19:59 | live

72' Előbb Balogh bátor kivetődéssel szedte fel a labdát Nikházi elől, majd Szécsi 15 méteres lövését mentette szögletre Lázár. Pekár első bal oldali beadását kivágták a védők, a másodikat a hosszú oldalon Fodor kapásból lőtte kapura, ám egy védőről itt is szögletre pattant a labda. Az újabb korner végén Szécsi 20 méterről lőtt fölé.
19:55 | live

69' Törtei ívelt előre egy szabadrúgást, amit Bajzát balról középre passzolt. A labda végül Gengeliczki elé került aki 12 méterről nagy helyzetben fölé bombázott.
19:53 | live

67' Nikházi bombázott a sorfalba egy 26 méteres szabadrúgást.
19:50 | live

64' Nikházi kapott sárga lapot, valószínüleg reklamálhatott valamit.
19:48 | live

62' Szécsi állt be Pákolicz helyére.
19:46 | live

59' Bajzát és Lázár Zsolt küzdöttek a labdáért az oldalvonal mellet. Bajzát reklamált, hogy neki kellene dobni, ám Lázár felvette a labdát. A poén az, hogy a játékszer el sem hagyta a pályát, így a hazaiak kaptak szabadrúgást amit Pekár ívelt középre, ám az újvárosiak felszabadítottak, Huszák pedig 25 méterről magasan fölé lőtt.
19:39 | live

53' Most Nikházi 17 méterről lőtt a bal sarok mellé.
19:38 | live

52' Böőr 16 méterről alig suhintott a jobb kapufa mellé.
19:37 | live

51' Cserélnek a vendégek Lázár Zs. állt be. Közben Törtei ismét a jobb oldali szögletzászlóhoz baktatott. A kisszöglet után ugyan a kapu elé került labda, ám nem okozott veszélyt.
19:36 | live

50' A játék folytatódik, Józsit viszont levitték a öltözőbe, remélhetőleg nem nagy a baj.
19:34 | live

48' Ismét pályán a hordágy, ezúttal Józsi sérült meg, társai már jelezték is a kispad felé, hogy csere lesz.
19:32 | live

46' Csehi rúgta fel Pekárt, amiért sárga lapot kapott.
19:31 | live

46' Elkezdődött a második félidő, a szünetben nem cseréltek a csapatok.
19:17 | live

45+1' Vége az első félidőnek.
19:16 | live

45+1' Bajzát jobb oldali beadása suhant el mindenki előtt. Rosszkor jön a szünet, hiszen a hazaiak az utolsó 5 percben már támadtak is.
19:15 | live

45' Letelt a rendes játékidő, 1 perc a hosszabítás.

44' Huszák 20 méterről lőtt rá egy kipattanó labdát, ám pechjére éppen Gavricot találta telibe.
19:12 | live

42' Bajzát egy csel után 17 méterről alig durrantott fölé.
19:09 | live

40' Ismét jobbról, ismét Törtei adta be a szögletet. Milinte ugyan mellé nyult a labdának de végül sikerült felszabadítani a vendégeknek.

39' Dodlek visszatért, a hazaiak pedig szabadrúgást kaptak 24 méterről. Pekár lövése a sorfalról szögletre vágódott.
19:06 | live

36' Koller szabálytalankodott Dodlekkel. A hazai játékos sárgát kapott, a dunaújvárosit pedig ápolni kellett a gyepen, majd hordágyon hozták le.
19:04 | live

35' A hazai csere azt is jelentette, hogy Huszák állt a bal oldalra, az eddig ott játszó Pekár pedig átkerült a jobb szélre.
19:03 | live

33' Az első hazai szöglet: jobb oldalról Törtei ívelte be a labdát, Abdouraman pedig 7 méterről nagy helyzetben mellé fejelt.
19:01 | live

32' Sándor helyére Huszák állt be a hazaiaknál.
19:00 | live

30' Szokol jobb oldali beadását húzta le Milinte. Nem megy a Szparinak, középpályán nem nagyon sikerül labdát szerezni, így pedig kevesebb az esély a támadás vezetésre. Remélhetőleg változni fog ez.
18:57 | live

27' Pekár bal oldali beadása sikeredett túl mélyre, így Milinte hárítani tudott.
18:52 | live

21' Remélhetőleg sikeres volt Nagy doktor és Zákány masszőr beavatokozása, hiszen Abdouraman visszatért a pályára.
18:48 | live

18' Abdouraman fölöslegesen színezte a hazai tizenhatosnál, akár el is fejelhette volna a labdát, ám ollózni akart ami nem sikerült, ráadásul a földetéréskor meg is sérült. Remélhetőleg azért cserére nem lesz szükség.
18:44 | live

14' Nikházi bal oldali szabadrúgását Fodor fejelete ki a 16-oson kívülre.
18:42 | live

12' Törtei bal oldali beadása ugyan eljutott Kollerig, ám a hazai játékos csak éppenhogy hozzáért a labdához, így nem lett helyzet. A másik oldalon Nikházi 30 méterről lőtt mellé-fölé.
18:40 | live

10' A sereghajtó újvárosiak nem álltak be sündiszó állásba, sőt ügyesen passzolgatnak a középpályán. A Szpari egyenlőre nem találta meg a meccs ritmusát.
18:37 | live

7' Böőr ugratta ki középen Thiagot, ám Fodor az utolsó pillanatban szerelni tudott.
18:35 | live

6' Az eddig eltelt időszakban a vendégek voltak aktívabbak, ám helyzetekig ők sem jutottak.
18:30 | live

Egy csinos, fiatal szülinapos lány is labdába rughatott, majd Bajzát gurítása a mérkőzés kezdetét jelentette.
18:29 | live

A hazaiak kék-pirosban, az újvárosiak tiszta fehérben játszanak.

Szomorgós időben készül a Szpari a harmadik, a vendég Dunaújváros az első győzelmére. A kezdés előtt köszöntötték a ma 30 esztendős Pákolicz Dávidot, majd rövid néma gyásszal emlékeztek a megjelentek a napokban elhunyt Sándor Csikarra.

JEGYZŐKÖNYV

Labdarúgó OTP Bank Liga NB I., 7. forduló

Nyíregyháza Spartacus vs. Dunaújváros PASE

0 – 0

Nyíregyháza , 2108 néző. V.: Bognár T. (Berettyán P., Albert I.).

Nyíregyháza Spartacus FCBalogh – Fodor, Gengeliczki, Törtei, Szokol – Sándor, Abdouraman, Koller, Pekár – Bajzát, Pákolicz Vezetőedző: Csábi József

Dunaújváros: Milinte – Villám, Gavric, Szekeres, Dodlek – Nikházi, Józsi, Böőr, Peric – Csehi, Thiago. Vezetőedző: Dobos Barna

Gólszerző:

Sárga lap: Koller a 36., Csehi a 46., Nikházi a 64. percben.

Kiállítás:

Csere: Sándor helyére Huszák a 32., Józsi helyett Lázár az 51., Pákolicz helyére Szécsi a 62., Koller helyett Lázár bence a 79., Böőr helyett Ukwuoma a 80., Thiago helyére Pascua a 86.  percben.

Szpari: Újoncok derbije

Nyíregyháza – A válogatott meccs miatti szünetet követően olyan csapat ellen lép pályás a szombaton a Szpari, amelyet a jelenlegi élmezőnyből a legjobban ismerhet, a legfrissebb tétmeccses élményei vannak. A tavalyi, még NB II-es bajnokságban oda-vissza sikerült legyőzni a dunaújvárosiakat, itthon sima 4–0-ra, idegenben pedig 1–0-ra.