Szpari – Ez az ötös nem jeles, sőt!

Alulmaradtak a fehér mezes nyíregyházaik
Alulmaradtak a fehér mezes nyíregyházaik - © Fotó: nso.hu/Meder istván
Nyíregyháza – Hiába vezetett a Szpari, végül vereséggel zárta a hetet.

Pedig de szépen indult. Az újpestiek stadionjában a Vasas ellen Hornyák Marcell, a nyíregyháziak gólvágója jól fejelt, és tizedik találatával előnybe került a Spartacus.

Hornyák ismét kapuba talált

A másodosztályú focibajnokság vasárnapi körében jól kezdtek a vendégek, bátran és jól fociztak, ám fél óra elteltével válaszoltak az angyalföldiek. Az első félidő összességben kiegyenlített játékot hozott, ami bizakodásra adott okot a vendégeknek.

Sajnos szünet után már másként alakult a mérkőzés. A nyíregyházi együttes az első félideihez hasonlóan bátran játszott, ám a hibákat keményen büntették az albérleti házigazdák. A mieinknek is voltak helyzeteik, de nem sikerült bevenniük az ellenfél kapuját. Nem úgy a másik piros-kék csapat játékosainak, és csak Jova Leventén múlott, hogy a különbség nem lett nagyobb.

Gyorsan kell rendezni a sorokat, mert szerdán este újabb meccset játszik a Szpari, mégpedig a vendég Siófok ellen.

Vasas–Nyíregyháza Spartacus 5–1 (1–1)

Szusza Ferenc Stadion, 754 néző. V.: Pillók (Buzás, Király)

Vasas: Bősz – Szivacski (Szatmári, a szünetben), Szilágyi, Tóth B., Lakatos – Kovács, Hajdú (Birtalan, 75.) – Murka, Borbély, Király (Rétyi, 80.) – Balajti. Vezetőedző: Szanyó Károly

Spartacus: Jova – Polényi, Fodor, Pejovics, Forró (Nagy J., 80.) – Gulyás (Rokszin, 64.), Kártik – Tóth Á. (Végső, 52.), Gyurján B., Rezes – Hornyák. Vezetőedző: Zoran Szpisljak

Gól: Kovács (31.) Balajti (65.), Lakatos (72.), Király (77.), Szatmári (79.), illetve Hornyák (20.)

20. perc: Gulyás jobb oldali szöglete után Hornyák fejelt a kapuba , 0–1.

31. perc: Egy jobbról érkező beadást Kovács a hosszú oldalon 12 méterről vágott a hálóba, 1–1.

65. perc: Balajti lépett ki a leshatáron középen és Jova mellett a kapuba lőtt, 2–1.

72. perc: Lakatos a balösszekötő helyéről kilőtte az alsó sarkot, 3–1.

77. perc: Király középen indult meg, és nem hibázott, 4–1.

79. perc: Szatmári bal oldalon egy csel után a rövid sarokba lőtt, 5–1.

Szanyó Károly: – Az első félidei teljesítményükkel nem tudom, hogyan számolnak el a játékosok. Alaposan felkészültünk ellenfelünkből, a második félidőben magára talált a csapat, játékban is felülmúltuk a Nyíregyházát.

Zoran Szpisljak: – Az első harmincöt percben egyenlő partnerek voltunk, de a Vasas talpra állt, és átvette az irányítást. Az első félidei szervezettség és stabilitás kellett volna a jobb eredményhez.

Siófok–Békéscsaba 1–0 (1–0), Budaörs–Vác 2–3 (2–2), Cegléd–Balmazújváros 0–1 (0–0), Csákvár–Győr 1–4 (1–1), Kazincbarcika–Soroksár 2–1 (0–0), Monor–Kaposvár 2–2 (2–1), Mosonmagyaróvár–Dorog 1–3 (1–1), ZTE–Tiszakécske 4–1 (1–1), Gyirmót–Budafok 2–1 (0–1).