Szpari – Három ponttal rendben a szezonkezdet

Nyíregyháza Spartacus vs. Kazincbarcikai SC
Nyíregyháza Spartacus vs. Kazincbarcikai SC - © Fotó: Pusztai Sándor
Nyíregyháza – A Nyíregyháza Spartacus sokáig egálra állt, de Fodor Ferenc döntött a nyitómeccsen.

Elkezdődött. Sorban álltak a pénztárak előtt, roppant a szotyi, a gyerekek lelkesen szaladtak a bejárat felé – a stadionba visszatért a meccsnapokon tapasztalható életkép. A sokat látott szurkolók a fiatalokkal ellentétben óvatosabban latolgatták a Spartacus esélyeit az idény első mérkőzése előtt, majd a kezdősípszó után sem misztifikálták túl csapatuk egy-egy helyzetét.

Két ígéretes helyzet

Pedig az első tíz percben akadt belőle bőven: Polényi Gábor többször is jól indult meg a jobb szélen, Rezes László kétszer is ígéretes helyzetbe került a kapu közvetlen közelében és Starosta Dávidnak is voltak ügyes megmozdulásai. Aztán ahogy telt az idő, úgy haltak el egyre korábban a Szpari-támadások, igaz, egy védést leszámítva Jova Leventének sem volt sok feladata.

Bozsik József egyébként összeszokottnak mondható felállásban küldte pályára az övéit, az új igazolások közül a már említett Polényi mellett Gulyás Máté és Nagy Tamás kapott lehetőséget a kezdőcsapatban, tizenöt perccel a fordulást követően aztán a fiatal Tóth Máté, majd Daru Bence is beállt.

Fogytán volt a türelem

Ekkor már szükség volt a frissítésre, inkább a hazai térfélen járt a labda. Az első félidőhöz hasonlóan a másodikban is a főlelátóhoz közelebbi oldalon történtek szép akciók, csak éppen a fehér mezesek vezették ott a támadásokat, a szurkolók egyre türelmetlenebbül figyelték az eseményeket.

Egy gól azonban csodákra képes. A 78. percben Fodor Ferenc a Kazincbarcika kapujába fejelt, ezzel nemcsak a drukkereket örvendeztette meg, hanem csapatát is felrázta. A Szpari játékosai magabiztosabban mozogtak, és bár több gólt nem szereztek, jórészt maguknál tartották a labdát.

Az utolsó másodpercekben megint gólt kiáltottak a nyíregyházi drukkerek. Tévesen, Forró Gyula beadását Daru Bence centikkel a kapu mellé fejelte.

Ha gólnak már nem is, a győzelemnek lehetett örülni, a Spartacus három ponttal indította a szezont.

MK

Nyíregyháza Spartacus–Kazincbarcika 1–0 (0–0)

Városi Stadion, 2563 néző, V: Horváth T. (Dr. Bede, Bertalan).

Spartacus: Jova – Polényi, Fodor, Nagy T., Forró – Ötvös (Pejovic 82.), Kártik, Gulyás – Starosta (Tóth Á. 62.), Hornyák (Daru 66.), Rezes. Vezetőedző: Bozsik József

Kazincbarcika: Somodi – Fótyik, Lukács (Olasz 81.), Heil, Gábor, Oltean, Belényesi, Mikló, Toma (Takács 68.), Kovács, Tóth L. (Szabó L. 53.). Vezetőedző: Koleszár György.

Gól: Fodor (1–0) a 78. percben

78. perc: Jobb oldalról végzett el szögletet a Spartacus, Fodor Ferenc mindenkinél magasabbra ugrott és a hét méterről a kapu rövid oldalába fejelt, 1–0.