Szpari – Két gól, két piros lap és három pont

Nyíregyháza – Zalaegerszegen értékes győzelmet aratott a Szpari, Pekár László és Dragóner Filip is a kapuba talált.

Azért így már másabb a hazautazás! Mintegy ezer kilométert buszoztak a Szpari focistái azért, hogy végre ismét három pontot szerezzenek. A másodosztályú focibajnokság vasárnapi fordulójában Zalaegerszegen lépett pályára Lucsánszky Tamás együttese. A nyíregyháziaknál eltiltottak, sérültek és az U21-es válogatottban edzőtáborozók hiányoztak. Ennek ellenére jól indítottak a vendégek és több helyzetet is kidolgoztak. Főként Pekár László volt elemében.

Küzdelemből jeles

Fél óra elteltével Babati Benjámin révén felső lécig jutottak a zalaiak, majd a játékrész utolsó percében örülhetett a mintegy harminc vendég­drukker. Dragóner Filipet vágták fel a tizenhatoson belül, Pekár László pedig most nem hibázott, és vezetéshez juttatta csapatát.

A második félidőben inkább a küzdelem dominált, igaz, mindkét oldalon adódtak lehetőségek a gólszerzésre. A félidő derekánál megfogyatkoztak a zalaiak, akik nem adták fel és próbáltak egyenlíteni.

Ez kedvezett a vendégkontráknak, ám Pekár a kapufát találta el, majd nagy helyzetben azt sem. A ráadásban Babati megkapta második sárgáját, amit rögvest követett a piros is. És jött a vendégek kegyelemdöfése, a hosszabbítás utolsó percében Dragóner bevette a vendéglátók kapuját. A két góllal értékes három pont volt a küzdeni tudás jutalma.

– KM –

Labdarúgás: NB II., 12. forduló

ZTE FC–Nyíregyháza Spartacus 0–2 (0–1)

Zalaegerszeg, 1085 néző, v.: Barna (Bertalan, Hofbauer)

ZTE: Szappanos – Nagy G. (Kertész, 73.), Koszó, Forgács A., Szabó M. – Nagy T., Dubek (Balázs Zs., 64.) – Babati, Ágoston (Végh G., 78.), Fujsz – Vernes. Vezetőedző: Zoran Szpisljak.

Nyíregyháza Spartacus: Jova – Kónya (Szokol, 80.), Kelemen, Fodor, Farkas (Papp, 78) – Holdampf, Kesztyűs – Pekár, Kártik, Rezes (Gajdos, 85.) – Dragóner F. Vezetőedző: Lucsánszky Tamás.

Gól: Pekár (11-esből, 0–1) a 45., Dragóner (0–2) a 92. percben.

Kiállítva: Fujsz (megrúgta Kónyát) a 66., Babati (második sárga lap után) a 92. percben.

45. perc: Koszó Balázs szabálytalankodott Dragónerrel a tizenhatoson belül, a jogos büntetőt Pekár vágta a hálóba, 0–1.

67. perc: Kónya szabálytalankodott, Fujsz Richárd pedig törlesztett, utóbbit kiállította a játékvezető.

93. perc: Babati megkapta második sárgáját, ami után a piros is villant.

95. perc: Gajdos Zsolt indított Dragónert, aki 10 méterről nem hibázott, 0–2.

Zoran Szpisljak: – A tizenegyest nem vitatom, de az alapszabályokat nem mindig alkalmazták jól a játékvezetők. A Nyíregyháza élt a lehetőséggel, kétszer a kapunkba talált, és elvitte a három pontot.

Lucsánszky Tamás: – Az első félidőben nagy taktikai csata volt, a mérkőzés elején nekünk voltak helyzeteink, később a ZTE-nek, de előnnyel mehettünk a szünetre. Játékosaim jobban akarták a győzelmet, és megérdemelten nyertünk.