Szpari: négy meccsen egyetlen pont!

© Illusztáció
Nyíregyháza – Miként a bajnokság előtti főpróbán, vasárnap is a szolnoki együttes nyert.

Ez balszerencsés volt. A tizenharmadik forduló nem hozott szerencsét a Szparinak. Sőt! A nyíregyháziak Szolnokon léptek pályára, ezúttal Perger Bence állt a kapuban, Tamási Zsolt eltiltás miatt hiányzott. Visszatért viszont Szokol Zsolt és Rubus Tamás.
Az első félidő történései aligha kerülnek be a két klub kapcsoskönyvébe. Gyenge volt a meccs, a szolnokiak számára azért mégis hozott pozitívumot, mert egy jól eltalált lövéssel vezetéshez jutottak.

Életveszélyes kontrák

Szünet után viszonylag korán növelte előnyét a Tisza-parti alakulat. Ekkor már nem volt mese, ki kellett támadnia a Spartacusnak. Ugyan sikerült szépíteni, és a gólon kívül is akadt még vendéghelyzet, ám a hazai kontrák rendre veszélyesek voltak. A szolnokiak szintén rosszul összpontosítottak az utolsó pillanatban, így már nem változott az eredmény.

Ez újabb pofon volt a feljutást joggal kitűző Szparinak. A legutóbbi négy bajnokin mindössze egyetlen pontot szerzett Mátyus János csapata, tizenegyet pedig elherdált. Le is csúszott a tabella hetedik helyére, a feljutást jelentő második helytől három pontnyira posztol az együttes. Az élmezőny sűrű, ősszel még egy ilyen botlás már aligha fér bele…

Szolnoki MÁV–Nyíregyháza Spartacus 2–1 (1–0)

Szolnok, 700 néző, v.: Bognár (Szvetnyik, Garai)

Szolnok: Molnár-Farkas – Csirmaz (Hajba T., 84.), Papp Sz., Tóth B., Magyar B. – Kenderes – Pintér N., Berdó, Kánya (Tóth P., 74.), Rokszin – Pantovics (Olasz D., 80.) Vezetőedző: Balogh Pál

Spartacus: Perger – Szokol, Rubus, Ur, Farkas M. – Kónya (Heffler T., 84.), Holdampf (Pölöskey, 61.), Rezes (Harsányi, a szünetben) – Tisza – Szécsi, Dragóner. Vezetőedző: Mátyus János

Gól: Rokszin (1–0) a 32., Rokszin (2–0) az 53., Tisza (2–1) a 68. percben

32. perc: Rokszin Ádám célzott és 22 méterről nagy gólt lőtt, 1–0.

53. perc. Egy hazai kontra végén Rokszin ugrott ki a jobb oldalon, majd 14 méterről, ballal kilőtte a hosszú sarkot, 2–0.

68. perc. Tisza Tibor szabadrúgására jó ütembe érkezett Ur László és tíz méterről a kapuba fejelt, 2–1.

Balogh Pál: – Fontos győzelmet arattunk a jó erőkből álló Nyíregyháza ellen. Az az igazság, hogy jó ütemben lőttük a gólokat, bár vezetésünk után kellett egy kicsit izgulni, ám ennek ellenére teljesen megérdemelten nyertük meg a mérkőzést.

Mátyus János: – Fájó az eredmény, pedig két hetünk volt felkészülni erre a mérkőzésre, ami a legbántóbb az egészben, azokból a szituációkból kaptuk a gólokat, amikre készültünk.