Szpari – Néhány perc hiányzott a három ponthoz

© Fotó: nyiregyhazaspartacus.hu
Nyíregyháza – A Szpari fordított Budafokon, ám a hazaiak a hajrában egyenlíteni tudtak.

Vasárnap reggel aligha gondolta Króner Martin, hogy délután olyan gólt szerez, amire bármelyik bajnokságban csettintenek egyet. A budafoki focista társaival a megszokott módon készült a Szpari vendégjátékára. A nyíregyháziak remek szériában érkeztek a Promontor utcában, négy meccsen háromszor nyertek, nem kaptak ki és gólt sem szereztek az ellenfelek. Sajnos ez a sorozat vasárnap hamar megszakadt, mert a fentebb nevezett Króner sporttárs egy szép ollózással vezetést szerzett a csapatának. A szikrázó napsütésben még inkább felhőtlennek tűnt az élet a budafokiaknak. És ez jó ideig tartott, hiszen a kiegyenlített mezőnyjátékban mindkét csapat gyakorta hibázott és az első félidőben nem változott az eredmény.

Szünete után rákapcsoltak a vendégek. Előbb Hornyák Marcell bólintott, és egalizált. Lendületben maradt a Szpari, szinte a kapujához szögezte ellenfelét és negyedóra sem kellett hozzá, hogy a nagy akarásnak nem nyögés, hanem újabb találat legyen az eredménye. Ismét fejesgól, a szerzője pedig a védő Fodor Ferenc volt. Izgalmasan teltek a percek, a budafokiak nem akartak beletörődni a vereségbe. Fáradozásaiknak meg is lett a gyümölcse, mert a hajrában Vaszicsku Gergőnek sikerült is bevenniük Jova Levente kapuját. KM

Budafoki MTE – Nyíregyháza Spartacus 2-2 (1-0)

Budafok, 400, v.: Csonka (Garai, Bornemissza)

Budafok: Kovács – Vankó (Pölöskey, 60.) , Vég, Kovács D., Vass (Veszelinov, 78.), Oláh, Farkas B. (Kercsó, 53.), Kirják, Króner, Kulcsár, Vaszicsku. Vezetőedző: Csizmadia Csaba.

Nyíregyháza: Jova – Polényi, Fodor, Rubus, Forró – Gulyás, Gyurján (Rokszin, 75.), Ötvös, Rezes (Motkó, 60.) – Kovács N., Hornyák. Vezetőedző: Zoran Spisljak

Gól: Króner (11.), Vaszicsku (90.), illetve Hornyák (65.), Fodor (78.)

11. perc: Króner a kapunak háttal állva 11 méterről ollózott nagy erővel a léc alá, 1-0.

65. perc: Egy jobbról érkező beadást Hornyák Marcell 8 méterről fejelte a sarokba, 1-1!

78. perc: Gulyás Máté szöglete után Fodor Ferenc 6 méterről fejelt a kapuba, 1-2!

90. perc: Egy hazai szöglet után Vaszicsku 6 méterről fejjel egyenlített, 2-2.