Szpari – Újabb hazai fiaskó

Daru Bence csak lesből talált be korábbi csapatának
Nyíregyháza – A Nyíregyháza Spartacus hiába vezetett a jó erőkből álló Zalaegerszeg ellen.

Mint ismert, a Spartacus hazai győzelemmel indította a szezont, azóta azonban nem nyert meccset, ráadásul két döntetlen között nemrég 3-0-s vereségbe szaladt bele itthon a Budaörs ellen.

Fordítottak a vendégek

Volt min tehát javítania a Szparinak és ebben a szellemben is kezdte az egyik bajnokaspiránsnak számító Zalaegerszeg elleni bajnokit. A zalaiaknál korábban kiválóan teljesítő Daru Bence ezúttal a kezdőben kapott helyet és a 12. percben a kapuba is talált, ám lesből lőtt, kicsivel később aztán már valóban örülhetett a hazai publikum: Fodor Ferenc szöglet után bevette a Kisvárda kölcsönjátékosa, Zöldesi Illés kapuját.

Nem sokáig maradt így az állás, ugyanis a 30. percben Balázs Zsolt jó helyzetben lépett ki a védők mellől és nem hibázott. Még az első játékrészben ismét a középpontba került Daru, aki gyanús körülmények között eltűnt a tizenhatoson belül, ám nem kapott büntetőt.

A második félidő sem a hazaiak szájíze szerint alakult, a ZTE az 55. percben a vezetést, s mint később kiderült, a győzelmet jelentő találatot is bevitte.

A Spartacus az utóbbi gól után már nem tudott egyenlíteni, így második vereségét is elszenvedte a bajnokságban, ráadásul mindkettőt hazai pályán, és a tizenharmadik helyen áll. KM, MK

Labdarúgás: NB II., 5. forduló

Spartacus-Zalaegerszeg 1-2 (1-1)

Városi Stadion, 1180 néző v.:Oláh G. (Szécsényi I, Kovács G.). Nyíregyháza Spartacus: Jova – Polényi, Fodor F., Pejovics, Forró – Nagy T., Ötvös (Dragóner, 65.), Gulyás (Pekár, 80.) – Gyurján (Bakos, 65.), Daru, Rezes. Vezetőedző: Bozsik József.

Zalaegerszeg: Zöldesi – Lesjak, Kónya K., Devecseri, Hudák (Novák Cs., 53.), Gergényi, Balázs Zs. (Madarász, 66.), Kiss M., Babati (Popin, 85.), Bedi, Gajdos Zs. Vezetőedző: Nagy Tamás.

Gól: Fodor F. (13.), ill. Balázs Zs. (30.), Forró. (öngól, 55.).

13. perc: Ötvös Bence elől mentett az egerszegi védők, ám a szögletnél már tehetetlenek voltak, Gulyás Máté sarokrúgása után Fodor Ferenc lőtt a kapuba, 1-0

30. perc: Balázs Zsolt középen kilépett a védők őrizetéből és nem hibázta el a ziccerét, 1-1

55. perc: Novák Csanád beadás Forró Gyulát érintve pattant kapuba a labda, 1-2

Bozsik József: – Igazságtalan a futball, hogy nem mi nyertünk, mert végig domináltunk. A ZTE elvétve jutott el a kapunkig, és mégis két gólt szereztek. Sűrű lesz a hét, a Monor ellen nyernünk kell, majd jöhet a Vasas elleni rangadó.

Nagy Tamás: – Nagyon nehéz mérkőzés volt, de jól felkészültünk. Az elején jól kezdtünk bár a Nyíregyháza helyenként nyomást helyezett ránk. Óriási szívvel és helyenként jól is játszottunk. Jó emberekkel dolgozom együtt, jó a közösség amit tovább segítenek ezek a győzelmek.

További eredmények: Vác-Kazincbarcika 0-2, Balmazújváros-Mosonmagyar­óvár 2-0, Tiszakécske-Budaörs 2-1, Dorog-­Gyirmót 1-2, Győr-Vasas 2-2, Kaposvár-Cegléd 2-0, Békéscsaba-Monor 2-1, Csákvár-Siófok 1-1, Budafok-Soroksár 1-3.