Tánclépésben alkottak maradandót Nagyecseden

Tánclépésben alkottak maradandót Nagyecseden
© Fotó: Janics Attila
Nagyecsed – Nagy sikert aratott a nemzetközi nagyecsedi néptáncverseny.

A néptánc ünnepének adott otthont a II. Rákóczi Ferenc Városi Művelődési Ház és Könyvtár.
– Ötödször rendeztük meg a verbunk és csárdás versenyt. Korábban csak szólótáncosoknak írtuk ki, ezúttal viszont páros szólótáncosok is jelentkezhettek a csárdással. A Free Dance Alapfokú Művészeti Iskola, a Rákóczi Kovács Gusztáv Hagyományőrző Együttes, Nagyecsed önkormányzata, a Népművészet Táncos Mesterei Egyesület, a Bíborka Alapfokú Művészeti Iskola, a Muharay Szövetség és az Örökség Gyermek Népművészeti Egyesület együttműködésével sikerült maradandót alkotni – Andóné Kujbus Nóra verseny­igazgató. Hat korcsoportban nyolcvan férfi szólótáncos és negyvenhat páros szólista mutatta be felkészültségét, és nem csak a helyezettek távoztak kellemes élményekkel Nagyecsedről.

dsc_5975

– LTL –

Eredmények

Verbunk

1. korcsoport

1. Ifj. Mahovics Tamás (Belencéres Népétáncegyüttes)
2. Zsáki Dániel (Pászti Miklós AMI, Barackmag csoport)
3. Fehér Tamás (Free Dance AMI)
Különdíj: Maródi Kristóf (Free Dance AMI)

2. korcsoport

1. Sándor Benjamin Solt (Bartina Néptánc Közhasznú Egyesület)
Tomócsik Milán (Free Dance AMI)
2. Birke Szabolcs (Free Dance AMI)
Rimóczi Hunor (Mayossa Táncegyüttes)
3. Bulyáki Márk (Free Dance AMI)
Különdíj: Kiss Bálint Barnabás (Podmaniczky Ami, Gödöllő Táncegyüttes)

3. korcsoport

1. Bíró Gergő István (Szatmár AMI)
Sándor Zsigmond (Bartina Néptánc Közhasznú Egyesület)
2. Majoros Zoltán (Tiszavirág Néptáncegyüttes)
3. Takács Zoltán (Tisza-Tavi AMI)

4. korcsoport

1. Hoksz Attila (Free Dance Táncegyüttes)
2. Herke Bence (Szinvavölgyi AMI, Kisszinvavölgyi Néptáncműhely)
3. Dudás Bence (Mayossa Hagyományőrző Egyesület)
Különdíj: Lábas Zoltán (Free Dance AMI)

5. korcsoport

1. Oszlánszki Patrik (Free Dance AMI)
2. Bulyáki Zoltán (egyéni induló)
Mir Dávid Hessami (Magyar Táncművészeti Egyetem, Vasas Művészegyüttes)
3. Dudás Dávid (Magyar Táncművészeti Egyetem)
Kokas Károly (Kárpátaljai Népi Zenede)
Különdíj: Horváth Dániel (Tiszavirág Néptáncegyesület)
Vándordíj: Okányi Mihály néptáncegyüttes
Közönségdíj: Molnár Attila (Free Dance AMI)

Csárdás

1. korcsoport

1. Fóri-Nagy Eszter, Fehér Tamás (Free Dance AMI)
2. Kantás Csenge, Hamza László (Demecseri Rétközi Pendelyes Hagyományőrző Táncegyüttes)
3. Tárkányi Dorina, Torzsás Kristóf (Free Dance AMI)
Különdíj: Kovács Ádám, kísérő: Fóri-Nagy Eszter (Free Dance AMI)

2. korcsoport

1. Lázár Alexa, Bocskai László (Kárpátaljai Népi Zenede)
2. Földesi Orsolya, kísérő: Bencz Gergely (Tiszavirág Néptáncegyüttes)
3. Kocsis Rozália Tekla, kísérő: Bencz Gergely (Tiszavirág Néptáncegyüttes)
Különdíj: Kiss Hanna, Molnár Attila (Free Dance AMI)

3. korcsoport

1. Vincze Kamilla Csenge, Majoros Zoltán (Tiszavirág Néptáncegyüttes)
2. Lázár Meláni, Biki István (Kárpátaljai Népi Zenede)
3. Ország Emese, Balog András Kristóf (Podmaniczky AMI, Gödöllő Táncegyüttes)
Különdíj: Feka Gergő, kísérő: Vincze Kamilla Csenge (Tiszavirág Néptáncegyüttes)

4. korcsoport

1. Tóth Petra, Szabó Valter (Sopron Táncegyüttes)
2. Bulyáki Nóra, Kovács Szabolcs (Rákóczi Kovács Gusztáv Hagyományőrző Együttes)
Különdíj: Pelyvás Dorottya (egyéni induló)

5. korcsoport

1. Bulyáki Anett, Oszlánszki Patrik (Free Dance AMI, Free Dace Táncegyüttes)
Bulyáki Zoltán, kísérő: Bulyáki Nóra (Rákóczi Kovács Gusztáv Hagyományőrző Együttes, Gödöllő Táncegyüttes)
2. Kokas Krisztina, Kokas Károly (Kárpátaljai Népi Zenede)
3. Farkas Viola, Tímár Attila (Tiszavirág Néptáncegyüttes)
Vándordíj: Bulyáki Anett, Oszlánszki Patrik (Free Dance AMI, Free Dace Táncegyüttes)
Közönségdíj: Sarkadi Evelin, Molnár Máté (Free Dance AMI)








hirdetés