Tarolt a Szalka-műhely

Megszokhattuk már, de megunni nem lehet, hogy a nyíregyházi Vasvári Pál Gimnázium tanulói évről évre jeleskednek az V-VI. korcsoportos atlétikai diákolimpián. Így volt ez a múlt héten, amikor is a zalaegerszegi fináléban taroltak a vasvárisok.

Mi az hogy! A megszerzett tíz aranyérem nemcsak iskolai rekord (1979-ben és 1986-ban jutottak nyolc-nyolc aranyig a nyíregyháziak), hanem országos csúcs is: soha ennyi elsőséget nem szerteztek egyetlen középfokú intézmény versenyzői sem.

Szóval, a Szalka Géza tanár úr vezette különítmény alaposan kitett magáért, különösen Papp Gabriella és Vasvári Vivien remekelt, ők az egyéni- és váltószámokat is figyelembe véve három-három elsőséget szereztek.

Az sem zavarta a népes megyebeli különítményt, hogy a körülmények nem voltak éppen idálisak: a hosszú utazást követően a szakadó esővel és a nyárinak nem nevezhető, mintegy 10 fokos hőmérséklettel kellett szembesülniük a résztvevőknek.

Mivel a diákolimpián szereplő versenyzők egyesületi színekben az NYVSC, illetve az NYVSC-Nyírsuli sportolói, a szakemberek optimistán tekinthetnek a nyári korosztályos bajnokságok elé.

Első helyezett

Vasvári Vivien (Vasvári)      V. kcs.        800 m         2:17.43
Papp Gabriella (Vasvári)      V. kcs.        1500 m       4:42.45
Papp Gabriella (Vasvári)      V. kcs.        3000 m       9:52.60

Vislóczki Gergő, Mőré Győző, Molnár Péter, Kujbus György (Vasvári)    V-VI. kcs. 4×100 m       44.6

Vislóczki Gergő, Móré Attila, Dávid Gergely, Móré Győző (Vasvári)                 V-VI. kcs.         4×400 m     3:20.51

Szász Gréta, Kaptur Éva, Szűcs Barbara, Vasvári Vivien (Vasvári) V-VI. kcs.   4×100 m         49.6

Szűcs Barbara, Papp Gabriella, Szász Gréta, Vasvári Vivien (Vasvári)     V-VI. kcs.         4×400 m     3:58.13

Márkus Éva (Vasvári) V. kcs.        gerelyhajítás        44.25
Kujbus György (Vasvári)     VI. kcs.       200 m         21.93
Helebrand Máté (Vasvári)   VI. kcs.       5 km gyaloglás     22:24.8

Második helyezett

Fekete Zoltán (kisvárdai Besenyei)        V. kcs.        magasugrás 185
Kujbus György   VI. kcs.       100 m         10.94
Kaptur Éva         VI. kcs.       100 m         12.38

Harmadik helyezett

Móré Győző (Vasvári)          V. kcs.        200 m         22.51
Vén Ferenc (Eötvös)    V. kcs.        távolugrás  667
Nemes Viktor (Wesselényi)  VI. kcs        5 km gyaloglás     23:32.8

Negyedik helyezett

Márkus Éva (Vasvári) V. kcs.        súlylökés    10.79

Ötödik helyezett

Bogdán Tamás (Krúdy)        V. kcs.        magasugrás 175
Turcsán Tamás (Bánki)        V. kcs.        súlylökés    14.46
Benke Anita (Vasvári) V. kcs.        hármasugrás         10.98
Lakatos István (Kossuth)     VI. kcs.       5 km gyaloglás     25:04.7

Hatodik helyezett

Turcsán Tamás (Bánki)        V. kcs         diszkoszvetés       43.26
Oláh Ádám (kisvárdai Bessenyei)  VI. kcs.       magasugrás 170
Rákóczi Ildikó (kisvárdai Bessenyei)      VI. kcs.       súlylökés    10.12

Hetedik helyezett

Suskó Vivien (Vasvári)         V. kcs.        800 m         2:22.22
Somi Anita (Vasvári)   V. kcs.        1500 m       5:02.94
Benke Anita (Vasvári) V. kcs.        távolugrás  503
Márkus Éva (Vasvári) V. kcs.        diszkoszvetés       28.50

Nyolcadik helyezett

Szász Gréta (Vasvári) V. kcs.        1500 m       5:04.12
Fábián Tamás (Krúdy) VI. kcs.       1500 m       4:13.60
Szűcs Barbara (Vasvári)      VI. kcs.       1500 m       5:05.75

A versenyzők egyesületi edzői: György Rolland, Kerekes László, Bakosi Béla, Pokrovenszki József, Cserpák Róbert, Kiss László.

Iskolai testnevelők: Szalka Géza, Végvári Ferenc (Vasvári), Csucska Bogát (Bessenyei), Fábián János (Krúdy).

– Bodnár Tibor –








hirdetés