Tehetséges diákok

Zeneművészet Kodály Zoltán Általános Iskola Nyíregyháza
Zeneművészet Kodály Zoltán Általános Iskola Nyíregyháza
Nyíregyháza – Évek óta hagyomány, hogy a Porzsolt-ösztöndíjakat gálaműsor keretében adják át.  video

A Közoktatási Közalapítvány Kuratóriuma 1997-től rendszeresen segíti a kiemelkedő tehetségeket. Az ösztöndíj, amit a kuratórium alapított, évről-évre egyre több kiemelkedőn tehetséges diáknak biztosítja a további fejlődés anyagi hátterét.

2000-ben Porzsolt István nevét viseli az ösztöndíj. Évek óta hagyomány, hogy az ösztöndíjakat gálaműsor keretében adják át. Így történt ez szerdán is, amikor a Vikár Sándor Zeneiskolában köszöntötték őket.

A 2006/2007-es tanévben az alábbi tanulók részesülnek Porzsolt István Ösztöndíjban
1./ Agárdi Eszter – zenei 4 „B” Zeneművészet Weiner Leó Alapfokú Zene és Művészeti Iskola, Kisvárda
2./ Bálint Máté – 8. Matematika – Angol nyelv Krúdy Gyula Gimnázium Nyíregyháza
3./ Bíró Tamás – 12. Matematika – Kémia Tóth Árpád Gimnázium Debrecen
4./ Birtók Lili – 11. Magyar nyelv és irodalom Krúdy Gyula Gimnázium Nyíregyháza
5./ Buzga Viktor – 10. Matematika Krúdy Gyula Gimnázium Nyíregyháza
6./ Czigle János – 10. Történelem – Angol nyelv Tóth Árpád Gimnázium Debrecen
7./ Dolhai Izabella-9. Fizika Általános Művelődési Központ Ajak
8./ Dudics Péter – 9. Zeneművészet Kodály Zoltán Általános Iskola Nyíregyháza
9./ Hullár Dávid – 11. Fizika Krúdy Gyula Gimnázium Nyíregyháza
10./ Kovács Gergely – 9. Matematika- Fizika Görög Katolikus Általános Iskola Nyíregyháza
11./ Molnár Boglárka-10. Matematika Krúdy Gyula Gimnázium Nyíregyháza
12./ Munkácsi Anita-12. Magyar Irodalom Arany János Általános Iskola és Gimnázium Nyíregyháza
13./ Obbágy Anna Zeneművészet-zongora Vikár Sándor Zeneiskola, Nyíregyháza
14./ Orosz Ákos-10. Matematika Krúdy Gyula Gimnázium Nyíregyháza
15./ Ősz Edina-11. Matematika- Magyar nyelv Krúdy Gyula Gimnázium Nyíregyháza
16./ Pánczél János-8. Matematika – Informatika Eötvös József Gyakorló Általános Iskola Nyíregyháza
17./ Ráduly Zsolt-9. Matematika – Kémia Kabay János Általános Iskola Tiszavasvári
18./ Róka Péter-10. Matematika Krúdy Gyula Gimnázium Nyíregyháza
19./ Sarka János-11. Kémia- Matematika Tóth Árpád Gimnázium Debrecen
20./ Sipeki Sándor-11. Kémia Krúdy Gyula Gimnázium Nyíregyháza
21./ Szabó Antal-8. Matematika – Német nyelv Apáczai Csere János Gyakorló Általános Iskola Nyíregyháza
22./ Szirmai Péter-11. Matematika- Fizika- Kémia Fazekas Mihály Fővárosi Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium Budapest
23./ Takács Balázs Matematika – Informatika Móricz Zsigmond Általános Iskola Nyíregyháza
24./ Udvarhelyi Péter-8. Matematika – Fizika Apáczai Csere János Gyakorló Általános Iskola Nyíregyháza
25./ Végh Róbert-12. Német – Biológia Korányi Frigyes Gimnázium Nagykálló
26./ Vógel Ákos-8.

– Nagy István Attila –








hirdetés