Tiszavasvári: érik a bajnoki cím!

Szabolcs-Szatmár-Bereg – Befejeződött az idény a női kézilabda NB II. Észak-keleti csoportban: a Kölcsey DSE a harmadik, míg a Mátészalkai MTK a negyedik helyen végzett. A férfi vonalon még egy forduló van hátra, az újabb győzelemmel jelentkező Tiszavasvári pedig karnyújtásnyira került a bajnoki cím megszerzésétől.

Kézilabda NB II.: Észak-keleti csoport

Férfi, 21. forduló

Debreceni EAC–Tiszavasvári SE-QUICK 2000 22–32 (11–13)

Debrecen, 120 néző, v.: Kónya B., Héja Á.

Tiszavasvári: Boczák K. – Fülöp G. 7/4, Benyusz K. 7, Kozma N. 2, Kiss K. 3, Dancs M. 7, Mezei L. 4. Csere: Tóth M., Volosinóczki (kapusok), Kovács L., Jávor D. 1/1, Türk F. 1, Balázs M., Gál L., Nácsa B., Gazdag R. Játékos-edző: Türk Ferenc. Kiállítások: 14, illetve 10 perc. Hétméteresek: 2/1, illetve 5/5. Idegesen kezdett a szabolcsi csapat, majd a folytatásban átvette a kezdeményezést, sőt a második félidő egyes szakaszaiban tetszés szerint érte el góljait úgy, hogy az 52. percben már tizenegy góllal vezetett. Junior: 34–28. (Tudósító: Hankó András)

Türk Ferenc: – Kettő megvan.

Berettyó MSE–Fehérgyarmati VSE 32–25 (16–12)

Berettyóújfalu, 250 néző, v.: Száva F., Szegedi Zs.

Fehérgyarmat: Felföldi R. – Csobay A. 6, Tóth N. 3, Szabó P., Kun Sz., Gaál R. 3, Hadar B., Kósa D. 2. Csere: Harangi P. (kapus), Albecz B. 2, Siket T. 3/2, Orosz L. 6/2. Edző: Falcsik Miklós. Kiállítások: 14, illetve 10 perc. Hétméteresek: 4/3, illetve 7/4. A nagy gyarmati akarásnak nyögés lett a vége. Junior: 17–21.

Falcsik Miklós: – Összetörtek bennünket, mint a diót. Ezzel elszálltak a dobogós reményeink, mondjuk, nem itt rontottuk el.

Kisvárdai KC–Bőcs KSC 29–24 (13–7)

Kisvárda, 350 néző, v.: Sándor L., Szikszai Cs.

Kisvárda: Simon A. – Tuska Sz. 1, Csendes Á. 3, Bod B. 1, Oláh B. 1, Kovács Zs. 10 /5, Balogh Sz. 3. Csere: Lipécz M. (kapus), Molnár Z. 1, Paróczai L., Mándi K. 2, Pisák T. 5, Szanyi A. 1, Petykó T. 1, Kapdos J., Kovács L. Edző: Dévényi János. Kiállítások: 12, illetve 8 perc. Hétméteresek: 6/5, illetve 4/4. A kisvárdai csapat olykor kozönségszórakoztató játékkal nyert. Junior: 29–16.

Dévényi János: – Ezen a langyos vasárnap délutánon a csapat teljesítette feladatát. Külön köszönteném a születésnapján kiváló teljesítményt nyújtó Simon Andrást!

További eredmények: Hajdúböszörményi TE–Hajdúnánás-Robzol 2000 KS 33–26, Rádió M Miskolc–Kazincbarcikai KSE 27–26, Balmazújvárosi KK U23–Mezőkövesdi KC U23 30–32.

Női, 20. forduló
Kölcsey DSE Nyíregyháza–Alsózsolca 31–19 (14–6)
Tiszavasvári út, 150 néző, v.: Oláh E., Szikszay J. Kölcsey: Simai O. – Szoboszlai F. 2, dr. Tilki A. 4, Kelemen G. 7, Szabó V. 1, Katona K. 6, Hruska Zs. Csere: Koppán N. (kapus), Márkus G., Gyimesi L. 2, Szoboszlai N. 2, Vitányi A., Kovács F. 3, Hrabina I. 3/1, Silye V. 1/1, Rabatin H. Edző: Hadobás István. Kiállítások: 8, illetve 8 perc. Hétméteresek: 3/2, illetve 9/4. Jubileumi 25. NB II-es idényének méltó befejezése volt a Kölcsey kettős, nagy különbségű győzelme, amelynek eredményeként a felnőttcsapat bronz-, míg a juniorok ezüstérmes helyen végeztek. Junior: 42–25.
Hadobás István: – Sok megpróbáltatással járó, nehéz bajnokság végén nagyon örülök két csapatom érmes helyezésének. Köszönet minden játékosomnak és mindenkinek, aki valamilyen formában segítette munkákat.
Mátészalkai MTK–NKK Balmazújváros 25–42 (14–21)
Mátészalka, 150 néző, v.: Szécsi M., Szőke I. Mátészalka: Jurecska K. – Deme F. 1/1, Drabik P. 1, Deme B. 3, Tar H. 3, Móré K. 10, Rácz K. 6. Csere: Kónya A. (kapus), Potyók O. 1. Edző: Vakarcs Krisztina. Kiállítások: 4, illetve 10 perc. Hétméteresek: 3/1, illetve 2/2. A végére elfogyott a mátészalkai csapat, győzelmével bajnok a Balmazújváros. Junior: 24–34.
Vakarcs Krisztina: – Ez igazi cserbenhagyásos gázolás volt. Gratulálok a bajnokcsapatnak.
További eredmények: Ózd–Hajdúböszörményi TE 21–32, Debreceni VSC III–Miskolci VSC 42–30.