Tiszavasvári: úton a bajnoki cím felé!

Tiszavasvári, Kisvárda – Egyetlen szabolcsi érdekeltségű mérkőzést rendeztek a kézilabda NB II. Észak-keleti csoportban, amelyen a bajnokjelölt Tiszavasvári megyei rangadót nyert.

Férfi, 20. forduló

Tiszavasvári SE-Quick 2000–Kisvárdai KC 33–27 (19–13)

Tiszavasvári, 400 néző, v.: Katona J., Konyári I.

Tiszavasvári: Boczák K. – Fülöp G. 13/4, Benyusz K. 7, Kozma N., Kovács L., Dancs M. 4, Mezei L. 3. Csere: Tóth M., Bódor Z. (kapusok), Kiss K. 4, Türk F., Gál L., Lázár A., Jávor D., Balázs M. 1, Nácsa B. 1/1. Játékos-edző: Türk Ferenc.

Kisvárda: Lipécz M. – Balogh Sz. 1, Kovács Zs. 8/4, Mándi K. 4, Bod B. 3/2, Csendes Á., Tuska Sz. 2. Csere: Simon A. (kapus), Paróczai L. 1, Molnár Z. 4, Kovács L., Oláh B., Pisák T. 3, Szanyi A., Petykó T. 1, Kapdos J. Edző: Dévényi János.

Kiállítások: 12, illetve 6 perc. Hétméteresek: 6/5, illetve 6/6.

Az első félidőben a vendégek nagyon pontatlanok voltak, a hazaiak precíz játékkal fokozatosan növelték előnyüket. A szünet után a csapatok ott folytatták, ahol elkezdték: a Vasvári nyolcadik embere a fantasztikus szurkolótábor volt, amely ragyogó győzelembe hajszolta kedvenceit. Junior: 29–35. (Tudósító: Hankó András)

Türk Ferenc: – Egy megvan.
Dévényi János: – Gratulálok a Tiszavasvárinak, teljesen megérdemelten nyert. A kapu előtt sokkal határozottabbak voltak, a kapusok közötti különbség is rengeteget számított.

További eredmények: Balmazújvárosi KK U23–Kazincbarcikai KSE 25–34, Hajdúnánás-Robzol 2000 KS–Debreceni EAC 21–25, Bőcs KSC–Rádió M Miskolc 19–29, Hajdúböszörményi TE–Berettyó MSE 28–26.
Korábban játszották: Mezőkövesdi KC U23–Fehérgyarmati VSE 30–19

1. Tiszavasvári 20 15 – 5 582–500 30
2. Miskolc 20 15 – 5 546–476 30
3. Mezőkövesd U23 20 11 2 7 566–488 24
4. Fehérgyarmat 20 11 1 8 517–482 23
5. Kisvárda 20 11 – 9 537–517 22
6. Debreceni EAC 20 9 1 10 530–530 19
7. Kazincbarcika 20 9 1 10 531–535 19