Márkus Peónia (labdával) és a Mátészalka nagyot harcolt – mindhiába - © Fotó: Janics Attila
Szabolcs-Szatmár-Bereg – A férfi kézilabda NB II.-ben folytatódott, a nők számára megkezdődött a tavaszi idény.

Kézilabda NB II.: Észak-keleti csoport

Férfi, 13. forduló

Bőcs KSC–Tiszavasvári SE 19–29 (9–17)

Bőcs, 100 néző, v.: Katona, Konyári. Tiszavasvári: Boczák K. – Balázs M. 9/2, Benyusz K. 2, Kovács I. L. 2, Feind Z. 8, Kovács II. L. 1. Csere: Bódor Z., Volósinóczki (kapusok), Gazdag R. 1, Földi I., Deli D. 2, Szögi R. 1., Kiss K. 3. Edző: Hadas Sándor. Kiállítások: 4, illetve 8 perc. Hétméteresek: 1/1, illetve 3/2. A vendégek már első félidőben megtörték a lelkes hazaiakat. Ifi: 26–22.

Hadas Sándor: – Nagyon fegyelmezetten védekeztünk, és megpróbáltunk minden lehetőséggel élni.

Fehérgyarmat VSE–Hajdúnánás KSE 23–23 (9–13)

Fehérgyarmat, 350 néző, v.: Kovács T., Széles. Fehérgyarmat: Harangi P. – Preda 10/4, Szabó P. 1, Kun Sz. 3, Illés N. 2, Pál T. 5, Csobay A. 2. Csere: Albecz B., Gaál R., Siket T. Edző: Falcsik Miklós. Kiállítások: 10, illetve 10 perc. Hétméteresek: 44, illetve 3/3. Sok hibával játszott a Fehérgyarmat, ráadásul a vendégek kapusa, Felföldi Róbert nagyon jó teljesítményt nyújtott. A hatalmasat küzdő hazai csapat végül ötgólos hátrányból visszakapaszkodva szerzett pontot. Ifi: 30–32.

Falcsik Miklós: – Az első félidőben a sok hiba mellett nem volt elég határozott a védekezésünk. A mérkőzés végére ledolgoztuk a hátrányunkat, de nem tudtunk nyerni, pedig két alkalommal is kínálkozott rá lehetőség. Mellesleg megjegyezném, hogy az idén szilvalekvárból „rekordtermés” várható. Van mit kaszálni, csak a széljárással továbbra is vannak még problémáink.

Nyírbátori SC–Hevesi SE 31–23 (14–11)

Nyírbátor, 150 néző, v.: Sándor L., Szikszay Cs. Nyírbátor: Nagy T. – Szedlacsek J., Pisák T. 2, Bod B. 5/1, Takács Z. 2, Kovács Á. 3/2, Varga R. 5. Csere: Nagy N. (kapus), Pálfy V. 5, Tóth N. 2, Tóth L. 1, Kotvász A. 1, Dobi S. 3, Horváth P. 2. Edző: Csapos János. Kiállítások: 6, illetve 6 perc. Hétméteresek: 5/2, illetve 2/1. A mérkőzés elején kissé akadozott a bátori gépezet, leginkább azért, mert sok ziccer kimaradt. A szünet után minden hazai játékos pályára lépett, akik meghálálták a bizalmat. Ifi: 34–28.

Csapos János: – A kezdeti megilletődöttség után összekaptuk magunkat, rendeztük sorainkat. Igazából most először tudtam mindenkinek lehetőséget adni.

Füzesabonyi SC–Kisvárdai KC 20–22 (13–13)

Füzesabony, 150 néző, v.: Bába, Horváth P. Kisvárda: Lipécz M. – Tuska Sz. 4/3, Csendes Á. 5, Hegyesi K. 2, Mészáros Á. 3, Radujevics 4, Botka Á. 2. Csere: Simon A. (kapus), Kovács L., Dévényi T., Szabó A. 2, Nagy G., Petykó T., Papp P., Kovács A., Türk F. Játékos-edző: Türk Ferenc. Kiállítások: 8, illetve 8 perc. Hétméteresek: 4/3, illetve 5/3. Küzdelmes mérkőzésen megérdemelt kisvárdai győzelem. Ifi: 27–20. (Tudósító: Nagy Kálmán)

Türk Ferenc: – Rendkívül korrekt játékvezetés mellett az első félidőben három gólos hátrányt dolgoztunk le, a folytatásban pedig nagy akarással és majdnem jó játékkal sikerült megszerezni két pontot.

További eredmény: Hajdúböszörmény–Berettyóújfalu 35–28. Szabadnapos: Kazincbarciak, Nádudvar.

Mátészalkai MTK–Lóci DSE 32–33 (17–17)

Mátészalka, 70 néző, v.: Kovács T., Széles Z. Mátészalka: Kónya L. – Ábri T. 1, Tengyel E. 2, Márkus P. 2, Deme B. 5, Kiss B. 9/2, Deme F. 5. Csere: Toók V. 1, Móré K., Vakarcs K. 7. Játékos-edző: Vakarcs Krisztina. Kiállítások: 6, illetve 8 perc. Hétméteresek: 2/2, illetve 4/4. Megszakadt a Mátészalka hosszú hazai veretlenségi sorozata.

Vakarcs Krisztina: – Ilyen védekezéssel és kapusteljesítménnyel, ennyi kihagyott ziccerrel nem lehet mérkőzést nyerni.

DVSC U21–Vitka SE 38–26 (19–12)

Debrecen, 70 néző, v.: Dulai, Pisák. Vitka: Darányi R. – Kanda K. 2, Csubina 8/2, Rózsa N. 2, Major F. 3, Cibulenko 5, Haraszti Dzs. 1. Csere: Mikolvicz (kapus), Szilágyi R. 1, Beke G., Kránitz A. 4, Szemán Sz.. Játékos-edző: Szemán Szilvia. Kiállítások: 10, illetve 14 perc. Hétméteresek: 2/0, illetve 4/2. Szezon eleji játékot nyújtott a vendégcsapat. Ifi: 33–29.

Szemán Szilvia: – Álmos rajt után sem ébredtünk fel.

További eredmény: Kazincbarcika–SZEPA KSE 38–28, Bőcs–Mezőkeresztes 23–25. Szabadnapos: Kölcsey DSE-Nyíregyháza, Hajdúböszörmény.

1. Mátészalka 10 7 1 2 318–279 15
2. DVSC U21 10 7 – 3 325–253 14
3. Kölcsey DSE-Nyíregyháza 9 7 – 2 286–240 14
4. Lóci DSE 10 6 1 3 279–269 13
5. Hajdúböszörmény 9 6 – 3 281–218 12
6. Vitka 10 6 – 4 302–251 12
7. Bőcs 10 4 – 6 249–290 8
8. Mezőkeresztes 10 3 – 7 233–294 6