Többfrontos Nyírsuli–Loki párharc

By Bodnár Tibor
Nyírsuli
Nyírsuli
Utánpótlásfoci: A kiemelt ifiknél és serdülőknél valamint a másodosztályú serdülőknél is összemérte erejét a nyíregyházi és debreceni utánpótlás, a hat meccsen két Nyírsuli- és három DVSC-siker mellett egy döntetlen született.

Kiemelt ifjúsági bajnokság

U19

DVSC–Nyírsuli 3–1 (2–0)

Nyírsuli: Vasas G. – Szűcs F., Benkő B., Fabu M., Boros D. (Csordás G.)– Varga A. (Szaffián), Balogh G., Lipcsei M. – Phrakonkham (Fekete T.), Barzó, Kristófi. Edző: Balogh Zoltán. Az első félidőben motiválatlanul játszó vendégeket a debreceniek két pontrúgásból szerzett góllal büntették, szünet után jobb hozzáállással szépített a Nyírsuli, de egyenlítés helyett a végén a Loki bebiztosította győzelmét. Gól: Fabu M.

Nyírsuli–Kecskeméti TE 1–1 (1–0)
Nyírsuli: Vasas G. – Szűcs F., Balogh G., Fabu M., Csordás G. (Módis) – Varga A. (Kristófi), Fekete T., Lipcsei M. – Phrakonkham, Barzó (Nagy K.), Boros D. Edző: Balogh Zoltán. Az első félidőben a jobban játszó hazai csapat megérdemelten vezetett, szünet után feljavult a Kecskemét, így igazságos a döntetlen. Gól: Barzó. Jó: Barzó, Phrakonkham.

U17

DVSC-DLA–Nyírsuli Akadémia 2–1 (1–1)
Nyírsuli: Hrabina – Pataki B. (Gál R.), Klepács, Nagy M., Dudás B. (Rigó), Fehér Á., Márton A., Kalydy (Sándor D.), Majoros Á., Bodai, Osváth S. Edző: Neumann Gábor és Nagy Sándor. Hetek óta saját magát veri meg a nyíregyházi csapat, de ebben a mérkőzésben minimum a döntetlen benne lehetett volna. Gól: Klepács. Jó: Hrabina.

Nyírsuli Akadémia–Kecskeméti TE 2–2 (1–1)
Nyírsuli: Hrabina –Szathmári D., Klepács, Ecsedi, Rigó, Márton A., Kalydy (Sándor D.), Majoros Á., Baksa Á. (Szathmári S.), Osváth S. (Rácz S.), Németh Sz. Edző: Neumann Gábor és Nagy Sándor. A „régi” önmagára emlékeztető nyíregyházi csapat már-már elvesztettnek hitt mérkőzést mentett döntetlenre az utolsó pillanatban, emberhátrányban szerzett góllal. Gól: Németh Sz., Majoros Á. (11-esből). Kiállítva: Szathmári D. (74. perc). Jó: Klepács, Németh Sz.

Másodosztályú ifjúsági bajnokság

U19 és U17: Hajdúböszörmény–Nyírsuli II 2–1 és 0–6, Nagyecsed–Baktalórántháza 4–2 és 0–7, Balmazújváros–Nyírsuli II 5–2 és 0–14, Debreceni EAC–Tiszalök 13–0 és 26–0, Kótaj–Nagyecsed 3–2 és 3–0, Várda SE–Hajdúszoboszló 3–5 és 2–1, Baktalórántháza–Létavértes 3–5 és 6–2, Hajdúböszörmény–Nyírbátor 2–0 és 3–0, Kemecse–Tuzsér 4–2 és 15–0, Ibrány–Tiszakanyár 4–0 és 1–3, Tuzsér–Kótaj 3–4 és 1–2, Nagyecsed–Várda SE 4–3 és 3–2, Debreceni EAC–Baktalórántháza 8–0 és 2–4, Nyírbátor–Ibrány 0–0 és 8–0, Tiszalök–Tiszakanyár 4–4 és 0–8, Nyírsuli II–Kemecse 9–0 és 4–1.