Tortával kezdtek, habbal zártak

Brane Savic küzd
Nyíregyháza -A végsőkig kiélezett bajnokin két ponttal nyertek a nyíregyházi kosarasok a soproniak ellen.  Kapcsolódó fórum téma

Dörgött a vastaps az új esztendő első nyíregyházi kosaras bajnokija előtt: tortával lepték meg az éppen 35 esztendős Sitku Ernőt, és üdvözölték a Debrecenből frissen igazolt Tóth Gábort. A soproniak nem szerették volna, ha desszertként fogyasztják el őket vacsoraidőben, éppen ezért még a múlt héten a Falco ellen edzőmérkőzést játszottak, hogy gyakorolják az NYKK elleni taktikát.

Hamar elillant a nyíregyháziak 1. percben megszerzett ötpontos előnye, a negyed minimális különbségű vendégelőnnyel zárult. Horváth Imrét is felbosszantották a bakik, előbb időt kért, majd pályára küldte a Vadkakasok fészkéből kiröppent Tóthot. Krstanovic estében, a dudaszó pillanatában ért el duplát, így döntetlennel zárult a félidő.

A fejmosás után szélsebesen kezdték az új játékrészt a házigazdák: szigorúbb védekezéssel, labdabiztosabb támadásszövéssel, és hatékonyabb befejezéssel 19–6-os rohamot produkáltak. Máris 13 pontosra hízott az előny, ami legfőképpen Savic érdeme. A záró negyedben Mandic és Strnad tripláival újra feléledtek a soproni remények, amire még a ponterős Carberry is rátett egy lapáttal. Egy perccel a vége előtt ismét egál… A hajrára összekapták magukat a nyíregyháziak, mozgósították a tartalékaikat, így odakerülhetett a hab az ünnepelt tortájára.

Jegyzőkönyv, nyilatkozatok

Marso-Carmo Suzuki Nyíregyházi KK–Soproni sÖrdögök   89–87 (18–19, 23–22, 26–16, 22–30)
Bujtosi csarnok, 1200 néző, v.: Kóthay, Bodnár, Pozsonyi.

NYKK: Savic 25/3, László 17, Bódi 7/3, Sitku 15/6, Scott 14/3. Csere: Gráczer 7/3, Simon, Trepák 4, Tóth G. Edző: Horváth Imre.

Sopron: Strnad 13/6, Carberry 34/3, Mandic 12/9, Boldizsár, Krstanovic 21.

Csere: Vesztergom, Palotai 2, Körtélyesi, Henrik 5/3. Edző: Sterbenz László.
Kipontozódott: Körtélyesi (40. perc), Boldizsár (40.).

Az eredmény alakulása, 1. perc: 5–0, 6.: 11–11, 12.: 20–24, 18.: 39–38, 21.: 43–44, 24.: 53–45, 25.: 60–47, 27.: 60–52, 34.: 70–65, 39.: 79–79, 39.: 84–81, 40.: 84–83, 40.: 88–84.

Horváth Imre:Megkezdődtek az izgalmak az új évben. Hál’istennek ebből a mérkőzésből mi jöttünk ki jobban.

Sterbenz László:Ha mindig így játszanánk, máshol állnánk. A második félidő elején egy ötperces hullámvölgybe kerültünk, ami sokat számított.