Tragédia miatt elmaradt az ibrányi meccs

Balkány vs. Mátészalka
Balkány vs. Mátészalka - © Fotó: Dodó Ferenc
Szabolcs-Szatmár-Bereg – Vasárnap öt mérkőzéssel folytatódott volna a Tiszántúli Takarék megyei I. osztály első tavaszi fordulója, ám az Ibrány-Gyulaháza összecsapást nem játszották le.

Az utánpótlás-mérkőzés előtt rosszul lett és életét vesztette Herman László főrendező, az ibrányi futball ikonikus alakja. Herman László 71 évet élt.

Labdarúgás: Tiszántúli Takarék megyei I. osztály, 16. forduló

Balkány-Mátészalka 2-1 (2-0)

Nyíregyháza, 100 néző, v.: Pethő.

Balkány: Bátyi – Kállai, Bogdanovic (Tóth), Lakatos, Ohár (Erdei), Zagijev, Potornai (Posta), Takács, Kiss, Gelsi, Tóth. Edző: Mirgai László.

Mátészalka: Somogyi – Szántó (Templfi P.), Barnucz, Lyáh, Botos, Petrohai (Farkas), Bodó, Magyari, Tempfli I., Simonka. Játékos-edző: Tempfli Imre.

Ellentétes félidők után a Balkány kiküzdötte a győzelmet.

Gól: Kiss, Ohár, ill. Lyáh.

Mirgai László: – Az első félidőben eldönthettük volna a mérkőzést, az ellenfélnek nem volt helyzete, egy eladott labdából mégis ajándékoztunk egy gólt neki, ami megfogta a csapatot. A vége izgalmassá vált, de a legfontosabb célt elértük, győztünk, amihez gratulálok a fiúknak!

Tempfli Imre: – Adtunk egy félidőnyi előnyt az ellenfelünknek, plusz két ajándékgólt. A második játékrészben hiába játszottunk jobban, nem tudtunk egyenlíteni, hozzáteszem, három gyanús szituációban néma maradt a síp. Gratulálok a Balkánynak!

Fehérgyarmat-Nyírgyulaj 0-4 (0-1)

Fehérgyarmat, 200 néző, v.: Kosztyu.

Fehérgyarmat: Zán – Gál, Popovics, Orosz, Barta, Istenes, Antal, Imre (Farkas), Nagy Z. (Kóczé), Mócsán, Dascal (Veress). Edző: Siti Ferenc.

Nyírgyulaj: Oláh – Buka, Orosz, Fekete, Kántor, Haburcsák, Mezei (Szabó), Vass I., Lovas, Sánta, Vass O. Edző: Lukács Tibor.

Fehérgyarmaton meghirdettük a takarékossági programot, addig nyújtózkodunk, ameddig a takarónk ér, csak így nagyon kilóg a lábunk…

Gól: Fekete 2, Orosz, Sánta.

Siti Ferenc: – Az első félidőben egészen elfogadhatóan játszottunk, a második viszont katasztrofálisra sikeredett, ennek következménye négy kapott gól.

Lukács Tibor: – Az első húsz percben meg kellett ismerkednünk a pálya talajával, utána viszont magabiztos, megérdemelt, taktikus győzelmet arattunk.

Kisvárda II.-Tiszavasvári 3-1 (1-0)

Kisvárda, 150 néző, v.: Bíró.

Kisvárda: Cserepko – Avetisian, Országos, Melnik (Barta), Kovácsréti (Bálint), Ötvös (Atamas), Negrut, Délczeg (Gyüre), Hej, Severnyov, Elek. Edző: Erős Gábor.

Tiszavasvári: Szolyka T. – Huszti (Vadász), Bakos, Bodnár, Lajos, Lakatos, Száraz, Szolyka G., Bolgár, Tóth (Mészáros), Susánszky. Edző: Nagy István.

A hazai csapat fölényben játszott és megérdemelten nyert, de a vendégcsapat is tisztességgel helyt állt.

Gól: Délczeg, Gyüre, Negrut, ill. Bakos. Ifi: 4-8.
Erős Gábor: – Döcögősen indult a szekér, nehéz talajú pályán játszottunk egy rendkívül szimpatikus ellenféllel. Ami számunkra pozitívum, hogy sikerült megszereznünk a győzelmet és ezáltal a három pontot. További sok siket a Tiszavasvárinak!
Nagy István: – Jó iramú mérkőzésen a jobb erőkből álló Kisvárdától ilyen játékkal nem szégyen kikapni. Céljaink elérése érdekében állandósítani kell ezt a teljesítményt!

Nagyhalász-Tarpa 5-0 (2-0)

Nagyhalász, 150 néző, v.: Veres.

Nagyhalász: Dukát – Simon, Balogh N., Varga (Kató), Barzó (Szikszay), Gégény (Mátrai), Bartha (Csáki), Nagy N., Hudák, Bognár (Ludánszki), Tóth. Edző: Ludánszki István.

Tarpa: Molnár – Ricsei, Illés (Losonczi), Törtei (Ködöböcz), Szilágyi, Madzin, Nádimov (Stefán), Kacsó (Szidor), Djácsenkó, Balogh Gy. (Rácz), Batrin. Edző: Márton István.

Ilyen különbséggel is megérdemelt hazai csapat győzelme.

Gól: Bartha 2, Nagy N., Varga, Mátrai.

Ludánszki István: – Jó időben találkoztunk a Tarpával, az első félidőben lerendeztük a meccset, gratulálok a csapat játékosainak. Őszinte részvétünk a Herman és a Trencsényi családnak!

Márton István: – Gratulálok a Nagyhalásznak, ez a mérkőzés hűen tükrözte a téli felkészülésünket, nálunk páran egyelőre csak focizgatnak.

Szabolcs-Szatmár-Bereg - Szombaton három mérkőzéssel rajtol a megyei elsőosztályú labdarúgó-bajnokság. Az első meccsen a vásárosnaményi felnőtt csapatban először pályára lépő Bartha Ferenc találata három pontot ért a vendégeknek. Nagyecsed-Vásárosnamény 0-1 (0-0) Nagyecsed, 130 néző, v.: Papp. ...