Vasárnap is nyertek Erdősnéék

Betonút-NRK–Kaposvár
Nyíregyháza – A pénteki gödöllői nagy derbi után vasárnap délután a kaposváriakat fogadta a Betonút-NRK együttese. NRK-Kaposvár

A somogyiak magassági és rutinbeli hátrányukat lelkesedéssel és jó mezőnymunkával pótolták. Az hazaik kissé fáradtan mozogtak, így aztán Akimova, Erdősné és Botos másfél szettnyit játszottak, utána a fiataloké volt a főszerep.

A harmadik játékrészben volt a legszorosabb a mérkőzés, ám a hazaiak nem engedtek a 21-ből és végül szettvesztés nélkül hozták a meccset.

Nõi röplabda NB I. Liga, Kiemelt-csoport

Betonút NRK–Kaposvár 3:0 (11, 13, 21)
Bujtosi csarnok, 100 nézõ, v.: Újházi, Mezei.
Betonút NRK: Akimova 1, Merkószki 11, Katona 11, Szakmáry 9, Botos 8, Erdõsné 3. Csere: Kovács 2, Miklai 6, Mosonyi 3. Edzõ: Ludvig Zsolt.
Kaposvár: Ihász, Rák 6, Serák 3, Czmérk 3, Kondor G. 6, Kondor T.. Csere: Dzunic 5, Horváth Zs. 1, Horvát J. Edzõ: Mészáros Péter.
Rossz nyitás: 5–5. Ászértékû nyitás: 4, illetve 0.
A mérkõzés alakulása, I. játszma (17 perc): 7:1, 9:7, 13:8, 14:9, 20:10, 24:11.
II. játszma (21 perc): 3:1, 4:3, 7:3, 11:5, 12:6, 17:7, 19:9, 22:11, 23:12, 24:13.
III. játszma (23 perc): 2:2, 7:2, 8:4, 10:8, 13:11, 14:12, 17:15, 18:17, 20:18, 23:19, 24:20.
Mesterszemmel:
Ludvig Zsolt: – A pénteki, gödöllõi, öt játszmás rangadó sokat kivett belõlünk, így fontos volt, hogy ne veszítsünk szettet. Ráadásul szerdán a Vasasa ellen nemzetközi kupameccset játszunk. Ezek tükrében elégedettt vagyok az eredménnyel.
Mészáros Péter: –Kicsit fáradtan mozogtunk, a haramdik szettben volt olyan a játék, amilyet szerettem volna. gratulálok a nyíregyháziaknak.