Vb-2018 – Huszonnyolc éve Kane az első angol duplázó

Harry Kane az angol labdarúgó-válogatott Tunézia elleni csoportmérkőzésén a 2018-as oroszországi világbajnokságon - © Fotó: AFP/ Nicolas Asfouri
Moszkva – Huszonnyolc év elteltével szerzett ismét angol labdarúgó két gólt egy világbajnoki mérkőzésen: ez a bravúr Harry Kane-nek sikerült Volgográdban, a tunéziaiak elleni hétfői találkozón.

Előzőleg – a nemzetközi szövetség statisztikája szerint – Gary Lineker produkált hasonlót 1990-ben, Olaszországban, Kamerun ellen. Igaz, ő akkor kétszer tizenegyesből volt eredményes a szigetországiak által hosszabbításban 3-2-re megnyert nápolyi negyeddöntős találkozón. Most Kane akcióból talált kétszer az ellenfél kapujába.

Az angolok továbbra is eredményesek afrikai ellenféllel szemben, hét vb-mérkőzésükből négyet megnyertek, hármat pedig döntetlennel zártak.

A tunéziaiak sorozatban a 12. vb-összecsapásukon nem tudtak győzni, ezzel az övék a leghosszabb negatív széria az oroszországi résztvevők körében. Az 1978-as debütálásuk alkalmával 3-1-re megverték Mexikót – ez volt az első afrikai győzelem a vb-k történetében -, azóta azonban négy mérkőzésük ért véget döntetlennel, nyolc pedig vereséggel.

– MTI –

Fotó: AFP
Volgográd - Angol labdarúgó-válogatottja Harry Kane duplájának köszönhetően 2-1-es győzelmet aratott Tunézia csapata felett az oroszországi világbajnokság G csoportjában, hétfőn. Eredmény: G csoport, 1. forduló: Anglia-Tunézia 2-1 (1-1) Volgográd, 41 064 néző, v.: Wilmar Roldán (kolumbiai) ...

A svédek védője, Andreas Granqvist ünnepel a Dél-Korea elleni mérkőzésen
Moszkva - Svédország hatvan év elteltével nyerte meg ismét nyitómérkőzését labdarúgó-világbajnokságon. Az északi csapat hétfőn 1-0-ra verte a dél-koreaiakat Nyizsnyij Novgorodban, azt megelőzően viszont 1958-ban, hazai környezetben győzött legutóbb a vb-nyitányán. Solnában 3-0-ra múlta felül a me...