Vb-2018: Ronaldo gólja ezúttal győzelmet ért a portugáloknak

Megvan a három pont a portugáloknak
Megvan a három pont a portugáloknak - © Fotó: AFP / Francisco Leong
Moszkva – Marokkó második vereségével az első búcsúzó lett annak ellenére, hogy az Irántól és Portugáliától elszenvedett 1-0-s vereség alkalmával is fölényben futballozott.

Szerdán már a második kört rendezték a világbajnokság B-csoportjában. Az Európa-bajnok portugálok az első fordulóban egy sokáig emlékezetes 3-3-as döntetlent játszottak a spanyolokkal, ezúttal papíron egy jóval könnyebb ellenfél, Marokkó várt Cristiano Ronaldoékra. Az afrikaiak az Irántól elszenvedett vereség miatt nagyon nehéz helyzetből várták a találkozót.

Megint Ronaldo

Luzitán szempontból álomszerűen indult a mérkőzés, Ronaldo már a negyedik percben eredményes volt: egy jobb oldali szögletbe tette bele a fejét önmagát sem kímélve.

A portugál klasszis ezzel megdöntötte Puskás Ferenc Európa-rekordját, a Real Madrid támadója már 85 válogatottbeli gólnál jár. A saját szempontjukból tragikus kezdés nem küldte padlóra Amrabatékat, mezőnyben egyenrangú ellenfelei voltak a portugáloknak, Rui Patriciónak kétszer is nagyot kellett védenie. Ennek ellenére nem beszélhettünk folyamatos játékról, rengeteg technikai hiba és rossz passz akadályozta a támadásépítést.

FBL-WC-2018-MATCH19-POR-MARFotó: AFP / Patrik Stollarz

A félidő utolsó öt percére egy-egy helyzet adódott mindkét oldalon, de előbb a Ronaldo kiugratásával megiramodó Goncalo Guedes lőtt ziccerben a marokkói hálóőrbe, majd a hosszabbításban Benatia csúsztatása kerülte el centikkel a portugál kaput, így 1–0-s portugál előnnyel zárult az első félidő.

Rui Patricio villogott

A második félidő egy csúnyán elrontott Ronaldo-lövéssel indult, ezt követően viszont ismét a marokkóiak irányítottak, Rui Patricio bravúros védései akadályozták meg az egyenlítő találatot.

FBL-WC-2018-MATCH19-POR-MAR-FANSFotó: AFP / Yuri Cortez

Az afrikai csapat nagy erőkkel rohamozott egészen a lefújásig, de hiába próbálkozott rendületlenül, nem sikerült betalálnia, így biztosan búcsúzik a csoportkör után, míg – ha nehezen is, de – Portugália megszerezte első győzelmét a vb-n, nagyot lépve a továbbjutás felé.

ÉKN

Portugália–Marokkó 1–0 (1–0)

Moszkva, Luzsnyiki Stadion, 78 011 néző. Vezette: Geiger (amerikai).

Portugália: Rui Patrício – Cédric, Pepe, José Fonte, Guerreiro – B. Silva (G. Martins, 59.), W. Carvalho, Moutinho (Ad. Silva, 89.), Joao Mário (B. Fernandes, 70.) – C. Ronaldo, G. Guedes. Szövetségi kapitány: Fernando Santos

Marokkó: Munir – Dirar, Benatia, Da Costa, Hakimi – el-Ahmadi (Fadzsr, 86.), Busszufa – N. Amrabat, Belhanda (Karszela, 75.), Zijes – Butaib (el-Kaabi, 69.). Szövetségi kapitány: Hervé Renard

Gólszerző: C. Ronaldo (4.)

Sárga lap: Ad. Silva (92.), ill. Benatia (40.)

Budapest - Az oroszországi labdarúgó-világbajnokság B csoportjának szerdai, 2. fordulós eredménye. Portugália-Marokkó 1-0 (1-0) A csoport állása: 1. Portugália 2 1 1 - 4-3 4 pont 2. Irán 1 1 - - 1-0 3 3. Spanyolország 1 - 1 - 3-3 1 4. Marokkó 2 - - 2 0-2 0 A csoport további programja:...

Ronaldo ünnepe
Moszkva - Az Európa-bajnok portugál válogatott 1-0-ra legyőzte a marokkói csapatot szerdán a B csoport második fordulójának moszkvai mérkőzésén a labdarúgó-világbajnokságon. Az észak-afrikai együttes 19 veretlen mérkőzéssel érkezett az oroszországi tornára, amelyen második vereségével az első búc...