Vesztett állásból jutott a döntőbe Fucsovics Márton

Fucsovics Márton a Stan Wawrinka elleni győzelme után még szinte szabadkozott, de pénteken már nem kellett visszafognia magát - © Fotó: m4sport.hu
Nyíregyháza – Fucsovics Márton karrierje első döntőjére készülhet,és péntektől top ötvenes teniszezőnek tekinthető.

A harmadik helyen kiemelt Stan Wawrinka (25. a világranglistán) legyőzésével (6:4, 6:0) nem ért véget a csütörtöki, eseménydús nap Fucsovics Márton (60. a világranglistán) számára. Egyrészt a frissített világranglistán az 53. helyen találhattunk a nevére, a kereseti listán átesett az egymillió dolláron, de még este a pályán is volt dolga, hiszen párosban is negyeddöntőt játszott.

Túl jól már nem jött számára a mérkőzés, de becsületére legyen mondva, hogy odatette magát, és az izraeli Jonathan Erlich oldalán viszonylag nagy csatára késztette az osztrák Oliver Marach és a horvát Mate Pavic duóját. Utóbbiak végül 6:4, 7:5-re nyertek, ami már csak azért sem meglepő, mert az aktuális páros világranglista negyedik és első helyezettjéről van szó.

Az is kiderült, hogy Marci kivel játszhat a Roland Garros főtábláján. Nos, a jövő héten induló Grand Slam-torna első fordulójában a kanadai Vasek Pospisil (88.) lesz az ellenfele, utána a Kyle Edmund (brit, 17.)–Alex de Minaur (ausztrál, 106.) mérkőzés győztese következhet.

De előbb még Genfben, az ATP-250-es salakpályás torna (501 345 euró összdíjazás) pénteki elődöntője volt soron, az első, amit a nyíregyházi teniszező ilyen kategóriájú versenyen vívhatott a hatodik helyen kiemelt riválissal szemben.

Másfél szetten keresztül úgy tűnt, hogy az amerikai Steve Johnson (47.) ellen véget ért a nyíregyházi teniszező menetelése, főleg, hogy úgy alakult 6:2, 3:0-ra az állás az ellenfél javára, hogy előtte Marci 40:0-s vezetésről szalasztott el brékesélyt. Aztán a következő ilyen sanszot megragadta, és óriási fordulatot hozott a meccs, Fucsovics összességében 10:1-es rohamot produkálva 2:6, 6:4, 4:0-ra húzott el. Onnan nyertek egy-egy gémet, majd Marci fogadóként jutott két meccslabdához, aztán egy harmadikhoz is, amivel már élni tudott. Nyert 2:6, 6:4, 6:1-re két perc híján két óra alatt, és élete első ATP-döntőjét játszhatja, 1984 óta első magyar teniszezőként. Ellenfele a német Peter Gojowczyk (49.) lesz szombaton.

Marci ezzel a győzelemmel már top ötvenes teniszező lett (épp az ötvenedik helyre ugrik előre), ha szombaton is nyer, akkor – mások mellett Andy Murray-t is megelőzve – 45.-ként mehet a Roland Garrosra.