Férfi kosárlabda-vb

2019.09.12. 17:15

Ez volt minden idők legrosszabb amerikai szereplése

Az amerikai válogatott csak a hetedik helyért játszhat a szombati helyosztón a kínai férfi kosárlabda-világbajnokságon, mivel csütörtökön 94-89-re kikapott Szerbiától.

A legutóbbi két vb-n aranyérmes amerikaiak – akik a szerdai negyeddöntőben 89-79-re maradtak alul Franciaországgal szemben – borzasztóan kezdték a szerbek elleni mérkőzést:

az első negyedet 32-7-re vesztették el.

A második játékrészben aztán hiába tértek magukhoz – 33-12-re nyerték azt a negyedet -, csak szorossá tették a folytatást, fordítani nem tudtak.

A szerbek nyerőembere a 27 éves Bogdan Bogdanovic volt, a Sacramento Kings játékosa 31:10 perc alatt 28 pontot dobott, 4 lepattanót szerzett és 6 gólpasszt adott.

Az ötszörös vb-aranyérmes amerikaiak legrosszabb vb-szereplése eddig a 2002-es, hazai rendezésű tornán elért hatodik hely volt. Azon kívül további két alkalommal (1970, 1978) nem végeztek a négy között: mindkétszer az ötödik helyen zártak.

A helyosztón az amerikaiak ellenfele a Lengyelország-Csehország találkozó vesztese lesz. Utóbbi párharc győztese a szerbekkel mérkőzik meg az ötödik helyért.

A legutóbbi, 2014-es vb-döntőben Spanyolországban az amerikaiak 129-92-re verték a szerbeket.

Eredmény, az 5-8. helyért:

Szerbia-Egyesült Államok 94-89 (32-7, 12-33, 27-28, 23-21)