Visszavágott az olasznak, Fucsovics Marci a nyolc között

© MTI Fotó: Illyés Tibor
Nyíregyháza – Újabb maratoni mérkőzést vívott az olaszországi Todiban a nyíregyházi teniszező, Fucsovics Márton.

Tűző napon, 35 fokban nem túl ajánlott 2 óra 35, majd másnap 2 óra 41 percet sportolással tölteni. Márpedig Fucsovics Márton (163. a világranglistán) így tett, és a szerdai után csütörtökön is hosszú mérkőzést játszott az olaszországi Todiban, a 42 500 eurós ATP-challengertornán.

A szerencsés vesztes török után ezúttal szabadkártyás olasz, Lorenzo Sonego (302.) volt az ellenfél, akitől a tavasszal Kínában kikapott. Most sikerült visszavágni, még úgy is, hogy 5:3-as Fucsovics vezetésről elment az első játszma. A másodikban a legjobbkor, 5:4-es vezetésnél jött a brék, a harmadik pedig a szerdaihoz hasonló felszabadult játékot hozott, így Marci 6:7 (5–7), 6:4, 6:1-gyel jutott a legjobb nyolc közé.