2014.07.04. 16:23

A második szlovákon át vezetett az út az elődöntőbe

Fucsovics Márton kétszettes győzelemmel jutott be az olaszországi challenger-tenisztorna elődöntőjébe.

Hasonlóan az Andrej Martin (162. a világranglistán) ellen megnyert nyolcaddöntőhöz, a pénteki negyeddöntőben is olyan szlovák(iai) ellenféllel találkozott Fucsovics Márton (189.), akivel szemben 1–1-re állt az összesített mérlege. Mindez megint jó előjelnek bizonyult, hiszen az olaszországi Todiban, a 35 ezer euró összdíjazású ATP-challengertorna negyeddöntőjében is sikert aratott a nyíregyházi teniszező.

A negyedik kiemelt Gombos Norbert (128.) elleni mérkőzésen az első szettet az ötödik játszmalabdát értékesítve hozta Marci, a másodikban ellenfele 1:0-s vezetése után zsinórban öt gémet nyert, és végül 6:4, 6:2-es győzelemmel jutott be az elődöntőbe.