Webber nyerte az 1. szabadedzést Szingapúrban

Szingapúr – A Formula–1-es világbajnokság Szingapúri Nagydíjának első szabadedzésén az ausztrál Mark Webber érte el a legjobb időt, megelőzve az egyaránt német Michael Schumachert és Adrian Sutilt.

A szabadedzés elején a pálya egyes részeit víz borította – persze a többi sem volt teljesen száraz –, így egyik pilóta sem teljesített mért kört az első fél óra végéig.

Az egyre javuló körülmények mellett folyamatosan szállingóztak ki a versenyzők, akik közül egy órával a leintés előtt Michael Schumacher állt az élen (2:06.176).

A mezőnyből elsőként Kobajasi Kamui került a kétperces határon belülre (1:59.900), negyven perccel a vége előtt, de szorosan követte őt a hétszeres világbajnok is.

A pontverseny élmezőnyébe tartozók is tiszteletüket tették a pályán

Közülük elsőként Felipe Massa próbálkozott, 1:57.760-as körideje pont fél másodperccel volt rosszabb az élen álló japánénál.

Hat perccel a vége előtt Jenson Button robbantott, 1:56.228-as idejével több mint egy másodpercet verve Kobajasira, öröme azonban nem sokáig tartott, ugyanis alig valamivel később Adrian Sutil két ezreddel gyorsabb kört teljesített.

A brit egy újabb nagyszerű körrel (1:55.333) ismét átvette a vezetést, ám ezúttal Sebastian Vettel (1:55.137) érkezett kevéssel mögötte, és szorította a második helyre.

Az utolsó másodpercekben Schumacher és Webber párbaját az utóbbi nyerte meg, így ő érte el a legjobb időt az első szabadedzésen, míg a harmadik helyre Sutil fért be.

Fernando Alonso csak a 11. helyen fejezte be az első tréninget, de így is héttel megelőzte Lewis Hamiltont.

A Jamamoto Szakon betegsége miatt négy év után ismét Formula–1-es futamra készülő osztrák Christian Klien végül a 23. helyen zárt.