„Feltettük a szezonbeli teljesítményükre a pontot”

© Illusztráció: KM-archív
Szabolcs-Szatmár-Bereg – A labdarúgó Kelet Takarék megyei I. osztály 29. fordulójának szombati nyitányán három mérkőzést rendeztek.

Mándok–Tuzsér 6–1 (3–1)

Mándok, 300 néző, v.: Pethő P.

Mándok: Pécsi V. (Cserepko) – Kohutka M., Kovács I., Bodnár L. (Katkó M.), Varga D. (Angyal Á.), Szabó T., Buda P. (Győri J.), Vezdel I., Riasko (Galambos L.), Csáki P., Hegedűs T. Edző: Dancs Béla.

Tuzsér: Zán K. – Nagy K., Iván A., Hriskevics, Setét R. (Szaffián Sz.), Bagoly Z., Lakatos B., Tott R., Soós T., Dallos L., Pálinkás T. (Gergely I.). Játékos-edző: Gergely István.

Megérdemelt hazai győzelem.

Gól: Szabó T., Buda P., Vezdel, Hegedűs T., Bodnár L., Soós T. (öngól), illetve Iván A. Ifi: 1–5.

Dancs Béla: – Az egyik szemem sír, a másik nevet. Nem lepődtem meg a csapat játékán, hiszen hetek óta jól futballozunk, csak valami mégsem klappolt, de a fiúk jól időzítettek erre a fontos mérkőzésre. Gratulálok nekik, mert az utolsó hazai meccsen sikerült kiszolgálni a közönséget.

Gergely István: – Ezzel az eredménnyel „feltettük a szezonbeli teljesítményükre a pontot”. Egyedüli pozitívum, hogy bennmaradtunk.

Nyírgyulaj–Nagyhalász 2–1 (0–1)

Nyírgyulaj, 200 néző, v.: Bíró Cs.

Nyírgyulaj: Opre R. – Kerti L. (Erdei Z.), Czerula Zs. (Nagy I.), Angyalos A., Tóth B., Orosz D., Gózner K. (Török I.), Sánta J. (Fekete G.), Vass I., Siska G., Gömze A. (Oxi R.). Edző: Lukács Tibor.

Nagyhalász: Gagyi S. – Csorba K., Verner M., Ladányi D., Bene L., Böszörményi D., Hajzer L., Hudák M., Bognár A., Ludánszki I., Mátrai N. Játékos-edző: Ludánszki István.

A hazaiak az első félidőben elhibázták helyzeteiket, így szaladniuk kellett az eredmény után, de a szünet után fordítani tudtak.

Gól: Tóth B., Török I., illetve Hajzer L. (11-esből). Ifi: 2–2.

Lukács Tibor: – Ég és föld volt a múlt heti és a mostani hozzáállás közötti különbség. Az eredmény nem tükrözi híven a két csapat közötti különbséget.

Ludánszki István: – Korrekt játékvezetés mellett a mai napon ennyire voltunk képesek. A második félidőben a hazai csapat friss embereivel nem tudtunk mit kezdeni. Készülünk a hétvégi rangadóra.

Tiszavasvári–Rakamaz 4–1 (2–0)

Tiszavasvári, 120 néző, v.: Papp F.

Tiszavasvári: Kanócz B. – Balogh N., Ujj L., Cseh K. (Bolega S.), Nagy I., Gyurján R. (Stefán Á.), Szolyka G. (Bakos T.), Szőllősi D., Lakatos B., Gál N., Tudja D. Edző: Kiss Gábor.

Rakamaz: Szobonya G. – Anderka R. (Csomány Ö.), Majoros Á., Deme A., Venczel I., Galambosi G. (Lotz Á.), Gégény M., Csáki J., Suskó Á., Kóka R., Tóth T. Edző: Madalina György.

Kiváló időben még nagyszerűbb hazai produkciót láthatott a közönség.

Gól: Cseh K. 2, Nagy I., Tudja D., illetve Tóth T.. Ifi: 2–2.

Kiss Gábor: – Büszke vagyok minden játékosomra a mérkőzésen nyújtott teljesítményük miatt. Nagyszerű felfogásban és jó játékkal ilyen különbséggel is teljesen megérdemelten nyerték meg a meccset. Az, hogy ez a siker elég lesz-e a bronzérem megszerzéséhez az utolsó fordulóban derül ki.

Madalina György: – A mezőnyben jobban játszottunk, mint ellenfelünk, ami sok mindent nem ért, mert a gólokat ők szerezték.