“Olyanok voltunk mint himnuszban a balsors”

© Illusztráció: KM-archív
Szabolcs-Szatmár-Bereg – A labdarúgó megyei II. osztály Nyírerdő-csoport 14. fordulójának mérkőzéseit rendezték vasárnap.

Demecser–Fényeslitke 5–2 (2–0)

Demecser, 100 néző, v.: Kósa Gy.

Demecser: Fintor S. – Zsoldos T. (Kocsis Z.), Erőss P. (Ignéczi Cs.), Fodor G., Kantár K., Dankó G., Sajtos N., Gombkötő S., Kiss M., Hudák N., Fodor Cs. Játékos-edző: Gombkötő Sándor.

Fényeslitke: Janda T. – Nagy M., Kázsmér L., Bakó G., Lovas I. (Sáreczki F.), Sárkány G., Szatmári M., Miskolczi Á. (Kernács J.), Nagy B., Varga R., Kovács A. (Halász T.). Edző: Karasz Attila.

Gól: Dankó G. 3 (kettőt 11-esből), Fodor G., Gombkötő S., illetve Varga R. 2. Ifi: 2–8.

Gombkötő Sándor: – Hazai pályán megfelelően tudunk teljesíteni, az idegenbeli mérlegünk viszont elég gyatra. Az utolsó őszi rangadón megpróbálunk ezen javítani. Gratulálok a csapatnak a mai teljesítményhez.

Karasz Attila: – Az egyébként is jobban futballozó hazaiak ellen rengeteg hibával játszottunk. Mondhatom, hogy gyakorlatilag megnyerettük velük a mérkőzést.

Nyírkarász–Pátroha 2–1 (2–0)

Nyírkarász, 150 néző, v.: Nagy F.

Nyírkarász: Marics I. – Ujj Gy., Ujj K. (Kocserha G.), Liptai D., Jávor P. (Till J.), Varga J., Nagy B., Bandor J., Rákóczi L., Horváth G., Tóth T. (Király J.). Edző: Tóth Tibor.

Pátroha: Mucsicska – Kalu B., Mozga Gy., Fedor A., Balogh I., Borku T., Lakatos P., Mocsár Cs., Szitai R. (Kovács Sz.), Savrnoh (Kállai Á.), Boda R. Edző: Lelt József.

Gól: Varga J., Bandor J., illetve Kalu B. (11-esből). Kiállítva: Lakatos P. (85. perc). Ifi: 5–1.

Tóth Tibor: – Ezen a mérkőzésen a hazai veretlenségünk megőrzése volt a tét. Ezt ha nehezen is, de sikerült megvalósítanunk, amiért jár a gratuláció a srácoknak. Győzelmünket a polgármester úrnak ajánljuk.

Lelt József: – Azért kaptunk ki, mert olyanok voltunk mint himnuszban a balsors.

Gergelyiugornya–Hodász 3–2 (1–2)

Gergelyiugornya, 200 néző, v.: Máté I.

Gergelyiugornya: Szabó N. – Baráth L., Baráth B. (Csatlós G.), Peregrin R., Czirják M., Horváth M., Balogh L., Szabó G., Bálint A. (Pálfi Z.), Mokri R., Ducsi B. Edző: Czirják József.

Hodász: Jakab J. – Sinkó E. (Batizi-Pócsi K.), Bordás J., Botos G., Pályi Zs., Vadon B., Botos G., Pálfi J., Szabó L. (Kiss R.), Tóth-Kondor I., Varga R. Edző: Pálfi József.

Gól: Czirják M. 2, Horváth M., illetve Szabó L., Bordás J. Kiállítva: Baráth L. (86. perc). Ifi: 0–1.

Czirják József: – Ismét sikerült kétszer vesztes helyzetből felállnunk, a második félidei játékunk alapján jogosan. Gratulálok a fiúknak, köszönjük szépszámú közönségünk lelkes bíztatását is.

Pálfi József: – Ma kétszínű volt a csapat, mint a mezünk. Az első félidőben játszottunk és támadtunk, a folytatásban pedig védekeztünk és örültünk a hazaiak játékának. Ennek meg is van az eredménye, pedig a döntetlen igazságosabb eredmény lett volna. Gratulálok az ificsapatunk „félperces” játékához.

Nyírmada–Vaja 1–4 (0–2)

Nyírmada, 50 néző, v.: Tassy.

Nyírmada: Pál Zs. – Szőke I., Jurkinya M., Kiss E., Jóni A., Csonka L., Mátyus Cs., Dancs I., Balogh A., Jónás A. (Kiss G.), Csehil Á. Játékos-edző: Szőke István.

Vaja: Vakarcs I. – Winkler A., Kerekes M., Járomcsák G., Sándor A. (Major B.), Jónás L., Mocsár G. (Sipos J.), Mulutó P., Kósa S., Kovács T. (Horváth J.), Kondrád A. (Katona R.). Edző: Molnár István.

Gól: Dancs I., illetve Kerekes M. 2, Sándor A., Járomcsák G. Kiállítva: Jónás L. (34. perc). Ifi: 2–2.

Szőke István: – Magyarázkodni nem akarok, de már az elején sem voltunk túl sokan, és mostanra még kevesebben lettünk. Nagyon nehéz volt ez az őszi szezon.

Molnár István: – Gratulálok a csapatnak, mert több mint egy félidőt kellett emberhátrányban futballoznunk. Szép győzelmet arattunk, készülünk a zárófordulóra.

Rohod–Tiszakanyár 2–1 (0–0)

Rohod, 100 néző, v.: Sándor Cs.

Rohod: Kasza D. – Éles Á., Varga J., Kriser Sz. (Papp T.), Dobronyi G., Dobronyi J., Baráti G., Bencze M. (Horváth B.), Mondom F., Ladányi D., Tóth F. (Nagy I.). Edző: Papp Zsolt.

Tiszakanyár: Kanyári G. – Molnár Zs., Végső Á. (Vicickó L.), Ablonczy D., Illés A., Terjék Z. (Tóth N.), Nagy Á. (Dobrai D.), Csuka Gy., Molnár P., Végső Sz., Jánvári D. Játékos-edző: Csáki Róbert.

Gól: Tóth F., Bencze M., illetve Vicickó L. Kiállítva: Molnár Zs. (83. perc). Ifi: 1–2.

Papp Zsolt: – Igazi csapatként működve, az idény legjobb játékával, valamint Kasza Dávid kapusunk remek védéseivel magabiztosan tartottuk itthon a három pontot. Ha a továbbiakban is így játszunk, akkor nem lesz problémánk ebben az osztályban.

Csáki Róbert: – Amit az előző hetekben felépítgettünk, azt ma sikeresen leromboltuk. Szégyellje magát mindenki.

Kék–Ladányi TC 0–1 (0–1)

Kék, 120 néző, v.: Kosztyu J.

Kék: Himmer A. – Gáspár S., Ignácz G., Veress Á., Poór B., Szurcsik Z., Dankó M., Tóth T., Csombók Cs. (Kerekréti Á.), Horváth A., Gubek J. (Szurcsik G.). Játékos-edző: Szurcsik Zoltán.

Ladányi TC: Petranics – Rakoncza T., Sajtos R., Árva B., Győri J. (Hosszú L.), Pólyán R. (Szilágyi G.), Dobrai G., Demeter A., Vantyuch B., Demeter L., Kovács L. (Czap G.). Edző: Sajtos András.

Gól: Sajtos R. Ifi: 2–1.

Szurcsik Zoltán: – Egy szerencsés gól eldöntötte a három pont sorsát.

Sajtos András: – A mérkőzés összképe alján megérdemelt győzelmet arattunk. Gratulálok a fiúknak a mai hozzálláshoz.

Ajak–Gyulaháza 2–4 (0–1)

Ajak, 120 néző, v.: Kiss L.

Ajak: Leskovics A. – Sütő N., Kovács L. (Jaczina L.), Magyar P. (Csáki R.), Balogh S., Magyar D., Soós T., Fekete L., Balogh T. (Lakatos Cs.), Czvik S., Markos J. Edző: Kovács Tibor.

Gyulaháza: Bandor F. – Deák Z., Kovács E., Tóth G., Tóth F., Bombera M. (Deák B.), Tóth D., Gáti S., Horváth M. (Molnár T.), Kovács B., Lévai Cs. (Éles I.). Játékos-edző: Bardi Gábor.

Gól: Soós T. (11-esből), Balogh T., illetve Tóth D. 2, Tóth F., Kovács B. Ifi: 2–6.

Kovács Tibor: – Az egyéni hibákat Gyulaháza könyörtelenül kihasználta, mi pedig az előttünk adódó lehetőséggel nem tudtunk élni. A meccs fordulópontjaiból egyértelműen a vendégek jöttek ki jobban.

Bardi Gábor: – Bár esetenként játszottunk saját és közönségünk idegeivel, de a szorult helyzetekben mindig helyén volt a szívünk, és akkor lőttük a gólokat, amikor nagyon kellett. Végig vezetve megérdemelt győzelmet arattunk.

Őr–Tiszaszentmárton 2–4 (2–0)

Őr, 80 néző, v.: Bíró Cs.

Őr: Oláh M. – Szabó V., Király D. (Filep D.), Vaszily D., Varga J., Soltész Á., Soltész B., Benkő J., Anda G., Jenei Zs. (Pető Á.), Tóth G. Edző: Kálmándi Bertalan.

Tiszaszentmárton: Mészáros T. – Balogh K., Balogh E., Jónás Kálmán, Jónás A., Szőke Zs., Setét R., Balogh R., Iván V., Huzdik P., Ésik M. (Iván S., Eszterhai R.). Edző: Golyán Gergő.

Gól: Soltész B., Szabó V., illetve Setét R. 3 (egyet 11-esből), Balogh R. Kiállítva: Huzdik P. (86. perc). Ifi: 2–0.

Kálmándi Bertalan: – Az első félidő után azt hittük hogy mi vagyunk a királyok, de a sokkal jobban akaró és küzdő vendégcsapat a folytatásban megérdemelten fordított és nyerte meg a mérkőzést.

Golyán Gergő: – Két ellentétes félidőt produkált a csapat, amelyikből a második tetszett jobban. Ebben a negyvenöt percben csapatként is küzdöttünk egymásért, és megérdemelten nyertük meg a találkozót. A győzelmet a polgármester úrnak és családjának ajánljuk fájdalmuk enyhítésére.

1. Gyulaháza 14 12 1 1 56–13 37
2. Ajak 14 10 1 3 38–22 31
3. Nyírkarász 14 10 1 3 40–25 31
4. Tiszakanyár 14 9 3 2 47–23 30
5. Pátroha 14 8 1 5 36–18 25
6. Vaja 14 7 2 5 45–34 23
7. Demecser 14 7 1 6 43–38 22
8. Gergelyiugornya 14 7 1 6 35–44 22