Debrecen hírei

2013.03.11. 09:50

Becses demecseri pont a gyarmati oroszlánbarlangból

Szabolcs-Szatmár-Bereg - A kézilabda NB II. Észak-keleti csoport aktuális fordulójában az idegenben szereplő Demecser pontot szerzett a Fehérgyarmat elleni férfi rangadón, míg a nőknél a Kisvárda nyerte a „belharcot”.

Szabolcs-Szatmár-Bereg - A kézilabda NB II. Észak-keleti csoport aktuális fordulójában az idegenben szereplő Demecser pontot szerzett a Fehérgyarmat elleni férfi rangadón, míg a nőknél a Kisvárda nyerte a „belharcot”. Érdekesség, hogy két férfi mérkőzésen is azonos eredmény született: a tabellát vezető Tiszavasvári, illetve legfőbb üldözője, a Kisvárda másolta egymást. Mindkét gárda 29 gólt szerzett, és láss csodát, az említett gyarmati találkozón is ugyancsak 29-29 gólt szereztek a felek.

Férfi, 14. forduló

Bőcs KSC–Tiszavasvári SE-QUICK 200 23–29 (12–14)

Bőcs, 150 néző, v.: Major G., Nagy L. Tiszavasvári: Pacza A. – Benyusz K. 3, Dancs M. 1, Medve R. 2, Buzás B. 1, Dobos B. 4, Mezei L. 6. Csere: Boczák K. (kapus), Kiss K. 3/1, Dévald A. 1, Fekete R. 7, Rontó Á., Csócsics G., Pataki G., Vasas T. 1. Játékos-edző: Medve Róbert. Kiállítások: 10, illetve 16 perc. Hétméteresek: 2/2, illetve 1/1.

A lelkes és a hazai pálya előnyét élvező bőcsiek öt góllal is elhúztak, de 11–8-as állásnál még úgy is csökkentette hátrányát a Vasvári, hogy hármas emberhátrányban játszott. A második félidő alig kezdődött el, amikor Dancs Mátét harmadik kétperces büntetése miatt kizárták a további küzdelemből, így is akadtak olyan játékosok, akik hátukon vitték a vendégcsapatot. Junior: 21–34. (Tudósító: Jankó András)

Medve Róbert: – Sok hibával tarkított mérkőzésen fizikailag jobban bírtuk a második félidőt, és bedaráltuk a hazaiakat.

Fehérgyarmati VSE–Demecseri VKSE 29–29 (16–15)

Fehérgyarmat, 400 néző, v.: Nyéki, Szikszai. Fehérgyarmat: Nagy T. – Csobay B. 2, Siket T. 2, Balogh G., Csapos J. 2, Szabó P. 10/1, Pásztor A. 6. Csere: Kotvász A., Bihari Z., Hadar B., Gaél R. 3, Szűcs B. 2, Tóth G. 2. Játékos-edző: Csapos János. Demecser: Suller D. - Juhos R. 5, Havel K. 2, Szemes K. 4, Bod B. 4/2, Zupkó T. 1, Barabás B. 8. Csere: Davarci A. 1, Tardi A., Nagy M. 4. Edző: Kósa István. Kiállítások: 6, illetve 12 perc. Hétméteresek: 1/1, illetve 3/2.

A Demecser megérdemelten vitt el egy pontot a gyarmati oroszlánbarlangból. Junior: 23–35.

Csapos János: – Biztos vezetés után balszerencsés momentumok is közrejátszottak a pontvesztésben, amit a vendégek jól kihasználtak. A csapat vereségként élte meg ezt az eredményt.

Kósa István: – Korrekt játékvetetés mellett – véleményem szerint – igazságos döntetlen született. Négygólos hátrányból sikerült felállni csapatomnak, köszönhetően a kiváló védekezésnek és gyors kontratámadásoknak. Ez az este a kézilabda ünnepe volt, mindkét együttesnek gratulálok.

Debreceni EAC–Kisvárdai KC SE 23–29 (14–14)

Debrecen, 40 néző, v.: Aczél A., Paulovics Zs. Kisvárda: Simon A. – Csendes Á. 3, Kiss I. 3, Fekete R. 7, Vass Gy., Nagy D. 3, Nagyházi P. 2. Csere: Koi E. (kapus), Járosi A. 9/2, Szabó A. 1, Paróczai L., Botka A., Kovács A. 1. Edző: Papp József. Kiállítások: 8, illetve 14 perc. Hétméteresek: 4/4, illetve 4/2.

Küzdelmes mérkőzésen a csaknem végig vezető, jól játszó Kisvárda megérdemelten győzött. Junior: 42–23. (Tudósító: Nagy Kálmán)

Papp József: – Nagyon jó csapat otthonában fegyelmezett védekezésünk és kreatív támadójátékunk győzelmet eredményezett. Büszkeséggel tölt el, hogy ilyen csapatot irányíthatok.

Berettyó MSE–Mátészalkai MTK 31–17 (15–6)

Berettyóújfalu, 250 néző, v.: Bozó Z., Szegedi Zs. Mátészalka: Zatureczki – Varga R., Kócsi F. 1, Kovács I. 2, Kun Sz. 2, Molnár A. 2, Varga T. 3/2. Csere: Kurtos K., Varga Z. 2, Kerékgyártó S 2, Borbély B. 1, Szíjjártó A 2. Edző: Falcsik Miklós. Kiállítások: 12, illetve 8 perc. Hétméteresek: 4/3, illetve 4/2.

A mátészalkai felnőttkeretből különböző okok miatt heten hiányoztak – az eredmény önmagáért beszél. Junior: 31–22.

Falcsik Miklós: – Köszönet jár azoknak, akik becsülettel végig küzdötték a mérkőzést. Külön köszönet azoknak a fiataloknak, akik a junior mérkőzés után a felnőttekhez beállva hét góllal járultak hozzá a csapat teljesítményéhez. Csak remélni tudom, hogy végre egyszer mindenki ott tud lenni az idegenbeli mérkőzésen!

Miskolc VSI–VKK Nyírbátor 23–30 (9–14)

Miskolc, 200 néző, v.: Aczél A., Paulovics Zs. Nyírbátor: Tóth M. – Tuska Sz. 4, Pisák T. 10/4, Jávor D. 2, Lázár A. 3, Tóth L., Szemcsék O. 4. Csere: Bíró D. (kapus), Vinnai N. 2, Albecz B. 5, Kiss J., Aranyos S., Aranyos R. Edző: Váczi Sándor. Kiállítások: 8, illetve 2 perc. Hétméteresek: 3/3, illetve 4/4.

A Nyírbátor folytatta remek tavaszi szereplését: a mérkőzés krónikájához tartozik, hogy a második félidőben pályára lépett junior korú Albecz Bencze nagyban hozzájárult a vendégcsapat sikeréhez. Junior: 36–36.

Váczi Sándor: – Kevés csapatjátékkal, ugyanakkor határtalan lelkesedéssel, és két-három ember kiemelkedő teljesítményével sikerült győzni.

További eredmények: Nádudvari Akarat SK–Hajdúszoboszlói KSKE 25–22.

Női, 14. forduló

Kisvárda KC SE–Kállósemjén-Kölcsey DSE 26–23 (12–8)

Kisvárda, 260 néző, v.: Szendi A., Szikszai Cs. Kisvárda: Marczi K. – Péter E., Vassné 5, Smid E. 4/1, Tar H. 1, Frank P. 5, Rácz K. 8/2. Csere: Tímári B. 2, Máté V. 1, Dudás G. Edző: Dévényi János. Kállósemjén-Kölcsey DSE: Jurecska K. – Gyuró Á. 2, Gaál L. 3, Kelemen G., Kocsik V. 6/2, Szabó V. 4, Hruska Zs. 5. Csere: Aranyosi M. (kapus), Papp R. 3, Móré K., Márkus G., Gyimesi L., Herczku Zs., Drágár D. Edző: Hadobás István. Kiállítások: 12, illetve 10 perc. Hétméteresek: 6/3, illetve 3/2.

A jól felkészített vendégcsapat ellen jó védekezéssel és hatásos támadójátékkal sikerült nyerni a Kisvárdának. Junior: 30–17. (Tudósító: Nagy Kálmán)

Dévényi János: – Egységes csapatként küzdöttünk, mindenki kivette a részét a sikerből.

Hadobás István: – Küzdelmes mérkőzésen megérdemelten nyertek a hazaiak. A szoros végjátékban döntőnek bizonyult a részünkről kihagyott tucatnyi ziccer, és az, hogy Kocsik Viktória idegbecsípődéssel lépett pályára.

További eredmények: Alsózsolcai KSC–Fenstherm-Füzesabonyi SC 21–32, DVSC-Fórum III–Gyöngyösi FKK 33–18, Derecskei KKSE–Bőcs KSC 31–30, Etalon Adács–Miskolc VSI 30–31 .