Debrecen hírei

2013.04.22. 10:12

Kisvárda: ez igen!

Szabolcs-Szatmár-Bereg - A férfi kézilabda NB II. Észak-keleti csoportban minden a régi. Az éllovas duó, vagyis a Tiszavasvári és a Kisvárda nem hibázott hazai pályán, így folytatódik a küzdelem a bajnoki címért.

Szabolcs-Szatmár-Bereg - A férfi kézilabda NB II. Észak-keleti csoportban minden a régi. Az éllovas duó, vagyis a Tiszavasvári és a Kisvárda nem hibázott hazai pályán, így folytatódik a küzdelem a bajnoki címért. A Mátészalkai MTK-nak továbbra sem megy tavasszal, miközben győzött a Fehérgyarmat, ahol csaknem beszökött a nyár...

A hét vége kétségtelewnül legnagyobb meglepetését a Kisvárda női együttese szolgáltatta, amely a tabellán második Debrecent verte – idegenben!

Kézilabda NB II.: Észak-keleti csoport

Férfi, 18. forduló

Debreceni EAC–VKK Nyírbátor 31–29 (17–16)

Debrecen, 50 néző, v.: Szécsi M. Szőke I. Nyírbátor: Tóth M. – Tuska Sz. 2, Pisák T. 2, Jávor D. 2, Vinnai N. 8, Molnár Z. 6, Szemcsák O. 7. Csere: Bíró D. (kapus), Lázár A. 1, Albecz B. 1, Tóth L., Kiss J., Aranyos S. Edző: Váczi Sándor. Kiállítások: 8, illetve 8 perc. Hétméteresek: 3/1, illetve 2/0. Fájó vereséget szenvedett a nyírbátori csapat. Junior: 33–19.

Váczi Sándor: – A második félidő derekán valami megszakadt... Rossz lövőteljesítmény és a védekezés okozta a vesztünket.

Fehérgyarmati VSE–Miskolc VSI 34–29 (15–15)

Fehérgyarmat, 350 néző, v.: Aczél A., Paulovics Zs. Fehérgyarmat: Nagy T. – Szűcs B. 7, Kotvász A. 1, Siket T. 3, Balogh G. 1, Szabó P. 10/4, Pásztor A. 5. Csere: Bodnár K. (kapus), Bihari Z. 3, Hadar B., Gaál B. 1, Csobay A. 3, Tóth G. ,Simon J. Játékos-edző: Csapos János. Kiállítások: 6, illetve 10 perc. Hétméteresek: 5/4, illetve 4/2. A tavaszi fáradság az első félidőben kiütközött a hazaiakon, majd a szünet után csaknem beköszöntött a nyár... Junior: 18–33.

Csapos János: – Az első félidőben még érződött a legutóbbi vereség hatása, a másodikban viszont helyre állt rend és tíz perc alatt eldöntöttük a meccset.

Nádudvari Akarat SK–Mátészalkai MTK 30–23 (14–11)

Nádudvar, 100 néző, v.: Őry, Hirth. Mátészalka: Zatureczki – Varga R. 5, Király Gy. 1, Kovács I. 1, Kun Sz. 1, Molnár A., Varga T. 8/2. Csere: Kurtos K. (kapus), Kun Á. 1, Szántó Sz. 6/2, Varga Z., Szíjjártó A. Edző: Falcsik Miklós. Kiállítások: 14, illetve 2 perc. Hétméteresek: 4/3, illetve 6/4. Megérdemelt hazai győzelem. Junior: 36–24.

Falcsik Miklós: – El vagyok keseredve, jobb, ha most nem mondok semmit.

Kisvárdai KC SE–Hajdúszoboszlói KSKE 40–29 (21–12)

Kisvárda, 580 néző, v.: Aczél A., Paulovics Zs. Kisvárda: Simon A. – Kovács A., Kiss I. 7, Fekete R. 3, Balázs S. 11/3, Nagy D. 2, Botka A. 3. Csere: Koi E. (kapus), Paróczai L. 1, Nagyházi P. 1, Szabó A 1, Türk F. 1, Járosi A. 8/1, Csendes Á 2. Edző: Papp József. Kiállítások: 0, illetve 2 perc. Hétméteresek: 5/4, illetve 2/1. A hazaiak végig kiegyensúlyozottan, közönségszórakoztatóan játszottak és sportszerű ellenfelet győztek le. Junior: 31–36. (Tudósító: Nagy Kálmán)

Papp József: – Szimpatikus ellenféllel szemben, közönségszórakoztató, könnyed játékkal hoztuk a számunkra kötelező győzelmet.

Tiszavasvári SE-QUICK 200–Demecseri VKSE 39–32 (18–12)

Tiszavasvári, 250 néző, v.: Kiss J., Takács T. Tiszavasvári: Pacza A. – Benyusz K. 5, Dancs M. 10/1, Medve R., Buzás B. 1, Fekete D. 6, Mezei L. Csere: Boczák K., Bodor Z. (kapusok), Csócsics G. 1, Kiss K. 3, Rontó Á. 9, Kovács L., Vasas T. 3, Halász A., Jobbágy R. 1. Játékos-edző: Medve Róbert. Demecser: Suller D. – Davarczi A. 5, Szemes K., Havel K, 4, Bod B. 6/2, Nagy M. 7, Barabás B. 5. Csere: Tardi A. 2, Zupkó T. 3, Orosz I., Ráti Cs., Kósa D., Vitális I., Molnár Z.. Edző: Kósa István. Kiállítások: 6, illetve 4 perc. Hétméteresek: 1/1, illetve 2/2. Sportszerű mérkőzésen az első percektől eltekintve a hazai csapat magabiztosan játszott, ha Suller kapus nem véd olyan jól, akkor nagyobb különbséget is elkönyvelhettünk volna. Természetesen a vasvári kapusok is kivették részüket a biztos győzelemből. Junior: 28–22. (Tudósító: Hankó András)

Medve Róbert: – A szimpatikus demecseri csapatot végig magabiztos játékkal sikerült legyőznünk, készülünk a következő feladatainkra.

Kósa István: – A sokkal hosszabb rendelkező Tiszavasvári végig bírta erővel a mérkőzést. A meccs során megsérült Szemes Krisztián és a lábadozó Juhos Richárd hiányát csapatom nem tudta elviselni.