Debrecen hírei

2013.05.09. 08:06

Győzelemmel búcsúztak a bajnokságtól

A BSE felett aratott sikerének hála a tabella 11. helyén zárta a szezont a DVSC-Fórum.

A BSE felett aratott sikerének hála a tabella 11. helyén zárta a szezont a DVSC-Fórum.Sok hibával tarkított, harcos meccsen vannak túl a debreceni kézis lányok, akik a szintén nem túl acélos Budapest SE-vel mérkőztek meg a Hódosban az alsóházi rájátszás hatodik fordulójában, mely lezárta a 2012/13-as bajnokságot az első osztályban.

A találkozó előtt a Loki a pontvadászat utolsó, 12. helyén állt, míg a vendég BSE egy pozícióval előzte meg a cívisvárosiakat – a kiesési rangadó tétje az utolsó előtti hely megszerzése, vagy megtartása volt, ugyanis amelyik együttes előrébb végez, annak marad egy halvány esélye a bent maradásra. A cívisvárosi hölgykoszorú bírta jobban a nyomást, ugyanis Kudor Kitti vezérletével végül 32–28-ra tudtak nyerni a piros-fehérek.

Pedig nem indult jól a derbi, a negyvennégyszeres válogatott, egykori lokista Borbás Rita gyorsan kétgólos előnyhöz juttatta a vendégeket. A folytatásban kapaszkodott a DVSC, a nyolcadik percben pedig már egyenlő volt az állás (3–3). Ekkor elkapta a fonalat a hazai alakulat, mely a 18. minutumban már 10–5-re vezetett. A félidő második felében felváltva lődözgették a gólokat a csapatok, ám 14–9 után a BSE majdnem egalizált (14–13), a hajrában azonban a játékot törött orral vállaló Karalyos Orsolya szerzett két nagyon fontos találatot, aminek hála 16–13-as állásnál jött a szünet.

Nem hagyták magukat

Az első etapban nagyon jól teljesítő Karnik Szabina értékesített egy büntetőt a második játékrész elején, ám ezt követően ismét a vendég fővárosiak domináltak, néhány perc leforgása alatt máris eltűnt az előny, és 17–16-ot mutatott az eredményjelző. De a Loki nem hagyta magát, Kudor Kittinek nagyon ment a játék, és húzta magával a többi lányt is, így újfent ellépett a DVSC. A végjátékban Som Ildikó és Simsik Cynthia is megvillant, de az összes lányt dicséret illeti, mert igazi csapatmunka eredményeként győzött a Debrecen 32–28-ra.

Ezzel a diadallal a 11. helyen zárta a bajnokságot a Bíró-alakulat, ami azt jelenti, talán jövőre is az NB I-ben küzdhet a Loki.

DVSC-FÓRUM-BUDAPEST SE 32-28 (16-13)

Debrecen, 500 néző. Vezette: Hargitai, Markó.

DVSC: Lajtos – Varsányi 1, KARNIK SZ. 5 (3), Karalyos 2, Siska 1, KUDOR 8, Szilágyi Á. 1. Cs: Makai (kapus), Herr A. 3, Dakos 3, Bohus-Karnik M. 2, SOM 3, SIMSIK 3, Slakta. Edző: Bíró Imre.

BSE: Hegyesi – Baross 1, Petrovszki 1, Kopecz 1, BORBÁS 7 (3), Fekete B. 4, RÓZSA 7. Cs: Kókai (kapus), Schneck, Pácz L., Fundák 1, TAMÁS K. 5, Csuka, Barczi, Kovács N. 1 (1). Edző: Papp György.

Az eredmény alakulása: 5. p.: 1-3. 13. p.: 6-4. 23. p.: 14-8. 28. p.: 14-13. 35. p.: 17-16. 44. p.: 21-18. 51. p.: 27-20. 53. p.: 28-23.

Kiállítások: 12, ill. 10 perc.

Hétméteresek: 5/3, ill. 5/4.

MESTERMÉRLEG

Bíró Imre: Ahogy Kenyeres József, a BSE másodedzője mondta a meccs után: az a csapat nyert, amelyik jobban akarta a sikert.

Papp György: - Ennyi kihagyott helyzettel nem lehet kiesési rangadót nyerni!