Debrecen hírei

2013.09.23. 08:29

Elképesztő: hetvenöt gólt lőttek a várdai juniorok!

Szabolcs-Szatmár-Bereg - Megkezdődött a kézilabda NB II. Észak-keleti csoport soros bajnoki idénye. A nyitány nem nélkülözte a drámai fejleményeket, ezúttal mégis kivételesen egy junior mérkőzéssel foglalkozunk.

Szabolcs-Szatmár-Bereg - Megkezdődött a kézilabda NB II. Észak-keleti csoport soros bajnoki idénye. A nyitány nem nélkülözte a drámai fejleményeket, ezúttal mégis kivételesen egy junior mérkőzéssel foglalkozunk. A vasárnap este játszott Kisvárda–Kazincbarcika korosztályos meccsen elképesztő eredmény született. A hazaiak 75–17-re verték újonc ellenfelüket – megkockáztatható: Magyarországon hasonló fejleményre régen, vagy még egyáltalán nem volt példa.

Kézilabda NB II.: Észak-keleti csoport

Férfi, 1. forduló

Debreceni EAC–Nyírsuli-Nyíregyháza II 40–15 (18–8)

Debrecen, 100 néző, v.: Nyitrai, Panyi.

Nyírsuli-Nyíregyháza II: Reszegi Cs. – Halcsák Zs. 2, Kiss J., Kozma P. 2, Balogh B., Jobbágy R. 4/1, Jobbágy G. 2. Csere: Fodor T. (kapus), Hett V., Juhász J. 1, Ménfői 1, Csordás T. 1, Papp I., Takács D. 2, Ruzsinszki. Edző: Halász Levente. Kiállítások: 4, illetve 10 perc. Hétméteresek: 4/4, illetve 3/1. A rutinosabb, összeszokottabb Debrecen könyörtelenül kihasználta a vendégek sorozatos hibáit. Junior: 33–25.

Halász Levente: – Nem vagyunk elkeseredve, a hibáinkból tanulunk, ugyanakkor meg kell szoknunk ennek az osztálynak a légkörét.

Tiszavasvári SE-QUICK 200–Mátészalkai MTK 33–21 (16–12)

Tiszavasvári, 300 néző, v.: Fibecz Z., Szammer P.

Tiszavasvári: Nagy L. – Benyusz K. 6, Tallár M. 7, Dancs M. 8/1, Balázs M. 2, Kiss K. 6/1, Mezei L. Csere: Bodor Z., Szuvák I. (kapusok), Kaibás M. 1/1, Szuvák Cs. 3, Csócsics G., Lázár A., Kovács G., Gál L., Péntek D. Edző: Grandjean Gábor. Mátészalka: Kurtos K. – Varga Z. 3, Szántó Sz. 9/2, Varga R. 1, Kovács I. 3, Kun Á. 2, Varga T. 2. Csere: Tóth P. (kapus), Szíjjártó A., Borbély B., Kerékgyártó S. 1, Balogh P. Edző: Falcsik Miklós. Kiállítások: 8, illetve 16 perc. Hétméteresek: 4/3, illetve 2/2. Küzdelmes megyei rangadón a játék még sok kívánni valót hagyott maga után – főleg az első félidőben. Ha nincs a sok technikai hiba, a hazaiak nagyobb különbséggel is nyerhettek volna a szívósan védekező vendégek ellen. Junior: 31–26. (Tudósító: Hankó András)

Grandjean Gábor: – A kezdeti bizonytalanság után a második félidőben feljavult védekezéssel és kapusteljesítménnyel magabiztos győzelmet arattunk – lelkes közönségünk támogatásával.

Falcsik Miklós: – Nem volt ekkora különbség a két csapat között. Gratulálok a Tiszavasvárinak.

Demecseri VKSE–Miskolc VSI 24–25 (9–10)

Demecser, 100 néző, v.: Katona J., Konyári I.

Demecser: Bíró D. – Csébi Z. 2, Szemes K. 7/1, Kovács F. 1, Nagy M. 3, Buzás B. 3, Balogh Sz. 4. Csere: Tardi A. 1, Kovács L., Kósa D., Havel K. 3, Szuharev, Havel F. Edző: Kósa István. Kiállítások: 8, illetve 4 perc. Hétméteresek: 1/1, illetve 3/3. A hazaiak nehezen megemészthető vereséget szenvedtek... Junior: 39–33.

Kósa István: – Az utolsó öt másodpercben elkövetett súlyos játékvezetői hiba következménye a vereség.

VKK Nyírbátor–Hajdúböszörményi TE 31–26 (17–14)

Nyírbátor, 100 néző, v.: Csörgő L., Vitális G.

Nyírbátor: Tóth M. – Tuska Sz., Pisák T. 1, Nagy Á. 4., Dobos B. 3, Kovács Á. 8/1, Vasas Gy. 6 Csere: Holb M. (kapus), Dévald A. 3, Ramzi 1, Szabó Cs., Csébi D. 1, Jávor D. 4. Edző: Váczi Sándor. Kiállítások: 4, illetve 4 perc. Hétméteresek: 1/1, illetve 2/0. A végig szívósan vendégek megnehezítették a hazaiak dolgát. Junior: 32–26.

Váczi Sándor: – A kellemetlen stílusban játszó böszörményiek ellen kissé megszenvedtünk a győzelemért.

Fehérgyarmati VSE–Berettyó MSE 26–25 (13–11)

Fehérgyarmat, 400 néző, v.: Kovács T., Major A.

Fehérgyarmat: Nagy T. – Csobai A. 1, Iosif S. 1, Szabó P. 8/3, Kun Sz. 1, Lazareanu 5/1, Pásztor A. 5. Csere: Bihari Z., Siket T. 4, Gaál B., Kotvász A. 1, Szabó J., Gaál R., Apostu. Játékos-edző: Csapos János. Kiállítások: 14+három piros lap, illetve 16 perc. Hétméteresek: 6/4, illetve 4/2. Nagyon szoros, parázs hangulatú mérkőzésen a második félidő elején beragadt a hazai csapat, amely 12 percig nem lőtt gólt, miközben hetet kapott. Alacsony színvonalú játékvezetés mellett végül a gyarmati küzdőszellem értékes siker eredményezett. A házigazda együttes ezzel a győzelemmel köszöntette a házasságra lépett Kullár Balázst és Varga Enikőt. Junior: 28–20.

Csapos János: – Az első félidőben jól védekeztünk, a támadójáték viszont akadozott. A másodikban a kiállítások, piros lapok miatt ötgólos hátrányba kerültünk, át kellett szervezni a csapatot, amely innen talpra tudott állni és fordítani.

Kisvárda KC SE–Kazincbarcikai KSE 32–28 (15–12)

Kisvárda, 280 néző, v.: Katona J., Konyári I. Kisvárda: Simon A. – Csendes Á. 3, Kiss I. 3, Szabó A. 1, Fekete R. 1, Nagy D. 3, Botkai A. Csere: Koi E, (kapus), Major T., Barabás B. 6, Vass Gy. 1, Járosi A. 12/6, Bod B. 1, Mándi K., Türk F. 1, Paróczai L. Edző: Papp József. Kiállítások: 8, illetve 6 perc. Hétméteresek: 6/6, illetve 2/2. Az újonc barcikaiak ellen szoros mérkőzésen, megérdemelten nyert a Kisvárda. Junior: 75–17!

Papp József: – Nagyon sok színű és értékes csapat vagyunk, amely tud nagyon jól és néha kevésbé jól is játszani – ma ez az utóbbi valósult meg.

Női - 1. forduló

Derecskei KKSE–Kisvárda KC SE 27–32 (12–13)

Derecske, 70 néző, v.: Türk R. Szendi A.

Kisvárda: Járosiné – Péter E. 4, Máté V. 1, Dudás G. 1, Tar H. 1, Frank P. 13, Rácz K. 2. Csere: Jurecska k (kapus), Vassné 10/7, Szabó V. Edző: Dévényi János. Kiállítások: 10, ileltve 8 perc. Hétméteresek: 6/5, illetve 8/77. A vendégek végig vezettek, győzelmük nem forgott veszélyben. Junior: 12–34. (Tudósító: Nagy Kálmán)

Dévényi János: – Az első félidőben még akadozott a játék, a szünet után erőnlétileg sikerült ellenfelünk fölé kerekedni és biztosan nyertünk. Nagyon fontos, hogy jól kezdődött a bajnokság.

Kölcsey SE-Nyíregyháza –Ózdi VSE 37–27 (16–10)

Bujtosi csarnok, 70 néző, v.: Kovács, Alapi.

Kölcsey: Aranyosi M. – Gyuró Á. 10, Gyimesi L., Kelemen G. 8/2, Márkus G. 1, Móré K. 5, Hruska Zs. 11. Csere: Kruták F. (kapus), Papp R. 1, Drágár D., Leithi K., Moravszki B., Bukta R. 1, Silye V. Edző: Hadobás István. Kiállítások: 8, illetve 6 perc. Hétméteresek: 2/2, illetve 6/4. A jelentősen átszervezett Kölcsey magabiztos győzelemmel rajtolt – csak a különbség volt kérdéses. Junior: 25–28.

Hadobás István: – Nagyon örülök a sikeres debütálásnak. Tovább dolgozunk és még sokkal jobbak is leszünk!