Debrecen hírei

2013.12.09. 08:59

A Kisvárda tört az élre

A kézilabda NB II. Észak-keleti csoportban véget ért az őszi idény. A férfiaknál az idény utolsó fordulójában történt őrségváltás az élen: noha a Nyírbátor megtartotta veretlenségét, a Miskolcon kicsikart döntetlen kevés volt ahhoz, hogy az első helyen teleljen.

A kézilabda NB II. Észak-keleti csoportban véget ért az őszi idény. A férfiaknál az idény utolsó fordulójában történt őrségváltás az élen: noha a Nyírbátor megtartotta veretlenségét, a Miskolcon kicsikart döntetlen kevés volt ahhoz, hogy az első helyen teleljen. Az esélyleső Kisvárda rangadót nyert idegenben, és a tabella tetejére ugrott. Ugyancsak a dobogón töltheti a bajnoki szünetet a Fehérgyarmat, és kozmetikázott szereplésésén a Mátészalka.

A nőknél megyei rangadót rendeztek, amelyen a Kisvárda értékes győzelmet aratott a jól küzdő Kölcsey-DSE ellen.

Kézilabda NB II.: Észak-keleti csoport

Férfi, 11. forduló

Hajdúböszörményi TE–Kisvárda KC SE 23–24 (12–12)

Hajdúböszörmény, 150 néző, v.: Száva F., Szegedi Zs. Kisvárda: Simon A. – Paróczai L., Csendes Á. 1, Fekete R. 4, Mándi K. 6, Vass Gy. 1, Barabás B. 1. Csere: Koi E. (kapus), Szabó A. 1, Türk F. 2, Nagy D. 1, Bod B. 1, Kovács A. 1, Kiss I. 3, Járosi A. 2/1. Edző: Papp József. Kiállítások: 6, illetve 16 perc. Hétméteresek: 6/4, illetve 1/1. Végig küzdelmes mérkőzésen a jól felkészített hazaiak ellen nagyobb különbséggel is nyerhetett volna a Kisvárda. Junior: 33–31. (Tudósító: Nagy Kálmán)

Papp József: – Nagyon érdekes felfogású játékvezetés mellett végig kiélezett mérkőzésen, melyet saját magunknak tettük nehézzé, megérdemelt győzelmet arattunk. Mindkét oldalon nagyon jó kapusteljesítményt láthatott a közönség.

Mátészalkai MTK–Demecseri VKSE 33–29 (11–17)

Mátészalka, 300 néző, v.:Katona J., Konyári I. Mátészalka: Zatureczki N. – Varga Z., Kócsi F. 6, Kun Á. 5, Varga T. 5/1, Szántó Sz. 8/1, Falcsik L.Csere: Kurtos K.(kapus), Balla J. 1, Király Gy. 2, Szender Sz. 2, Varga R. 4, Balogh P. Edző: Falcsik Miklós. Demecser: Prekuta D. – Csébi Z. 2, Buzás B. 4, Nagy M. 5, Havel F., Kovács Zs. 11/4, Balogh Sz. 4. Csere: Diószegi Á. (kapus), Kovács L. 2, Havel K. 1. Edző: Kósa István. Kiállítások: 10, illetve 6 perc. Hétméteresek: 4/2, illetve 4/4. A második félidőben nyújtott teljesítményével, a hazai csapat végül megérdemelten nyert. Junior: 27–37 .

Falcsik Miklós: – Az elején kitört a szekér mindkét kereke, később a ló is lesántult. Már a kocsis is lebukfencezett a bakról, mikor leesett a hó és a szánon megérkezett a várva várt Mikulás.

Kósa István: – Lerágott csont, hogy ismét többen hiányoztak, de ez a tény. Nem várható el egy tizenhat éves, a junior csapatban is védő kapustól, hogy egymás után két mérkőzést csúcsteljesítmény közelében hozzon le.

Miskolc VSI–VKK Nyírbátor 22–22 (11–15)

Miskolc, 100 néző, v.: Paulovics Zs., Aczél A. Nyírbátor: Holb M. – Csébi D. 4, Pisák T. 3, Jávor D. 1, Vinnai N., Kovács Á. 6, Vasas Gy. 6. Csere: Tóth M. (kapus), Torzsa R. 1, Tuska Sz., Molnár Z. 1, Szabó Cs., Ramzi, Tóth L. Edző: Váczi Sándor. Kiállítások: 2, illetve 14 perc. Hétméteresek: 8/7, illetve 0. A vendégek – felettébb érdekes körülmények között – megőrizték őszi veretlenségüket. Junior: 30–29.

Váczi Sándor: – Kissé túlzottnak tartom a játékvezetői ítéleteket, ugyanakkor a támadójátékunk nem volt az igazi...

Fehérgyarmati VSE–Tiszavasvári SE-QUICK 200 31–27 (14–13)

Fehérgyarmat, 400 néző, v.: Tóth G., Tóth I. Fehérgyarmat: Nagy T. – Iosif 6, Tóth N. 13/2, Kun Sz. 3, Apostu, Gaál R. 1, Pásztor A. 4/3. Csere: Bihari Z., Siket T. 2, Hadar B., Szűcs A. 1, Csobay A. 1. Játékos-edző: Csapos János. Tiszavasvári: Varga P. – Benyusz K. 4, Tallár M. 10, Gáll L., Lázár A. 3/2, Dancs M. 4, Lukács G. 1. Csere: Nagy L., Szuvák I. (kapusok), Csócsis G. 2, Balázs M. 1, Kalyibás M., Pataki B. 2, Lippai A., Erdélyi P., Gazdag R. Edző: Grandjean Gábor. Kiállítások: 10, illetve 6 perc. Hétméteresek: 4/3, illetve 3/2. A kiemelkedően játszó Tóth Norbert vezérletével kiharcolta a győzelmet a Fehérgyarmat és a dobogón telelhet. Junior: 36–24.

Csapos János: – Az első öt perc után helyreállt a rend, és befejezésképpen szép győzelmet arattunk – némileg tartalékos csapattal.

Grandjean Gábor: – Jókor jön nekünk a szünet, a csapatépítésen dolgunk tovább. A játék javul, lassan jönnek majd a győzelmek is.