Hajdú-Bihar

2011.11.06. 18:45

DVSC-Fórum: Nem volt kérdéses a győzelem

Kézilabda - A várakozásoknak megfelelően a DVSC-Fórum kettős győzelemmel búcsúztatta a görög Patras gárdáját a Kupagyőztesek Európa Kupája 3. fordulójában a Hódos Imre sportcsarnokban megrendezett szombati és vasárnapi találkozó után.

Kézilabda - A várakozásoknak megfelelően a DVSC-Fórum kettős győzelemmel búcsúztatta a görög Patras gárdáját a Kupagyőztesek Európa Kupája 3. fordulójában a Hódos Imre sportcsarnokban megrendezett szombati és vasárnapi találkozó után. Az első összecsapáson a debreceniek a meccs elején rögtön magukhoz ragadták a kezdeményezést és az előnyt, de a nagyobb fór kiharcolására az első játékrész derekáig kellett várnia az amúgy feltűnően kevés nézőnek. A hajdúságiak mentek előre becsülettel, de nagyon sok esetben porszem került a gépezetbe. A Loki ennek ellenére az első játékrészt követően 18-10-re vezetett. A szünet után a várt DVSC-henger elmaradt, ami azért volt meglepő, mert Kudorék előbb elérték a tízgólos "álomhatárt" (a 39. percben), aztán megtorpantak. A görögök vérszemet kaptak, s meglepetésre olyan felzárkózásba kezdtek, aminek a végén két találatra megközelítették a DVSC-t (28-26). Aztán a hajrában "helyre állt a rend", s a Debrecen végül 31-27-re nyert.

Sokkal jobb volt

A második, vasárnapi meccsen is magabiztosan kezdett a DVSC, s 4-0-val adta meg az alaphangot. A debreceniek keményen és jól védekeztek, így "könnyű gólok" sokaságát érték el. A hazaiak nagyon pörögtek, a félidőre tízgólos előnyre tettek szert (20-10). A pauzát követően nem sok minden változott, köszönhetően annak, hogy a Köstner-tanítványok továbbra is remek hozzáállással tették a dolgukat, s felszabadultan játszottak. A DVSC végül 41-26-ra nyerte a második összecsapást, s így kettős győzelemmel, 72-53-as összesítéssel jutott a legjobb 16 csapat közé a KEK-ben. HBN-BN

Köstner Vilmos: - Látszik, hogy "otthon" jobban megy, hiszen vasárnap voltunk a pályaválasztók. Szombaton mindössze 15 perc tetszett a produkciónkból, a tízgólos előnyünknél befejeztük a meccset, ami semmilyen szempontból sem megengedhető. Vasárnap sokkal jobban játszottunk, s főként a motiváltságunkkal vagyok elégedett.

Tények

Első mérkőzés

DVSC-FÓRUM-ORMI LOUX PATRASZ (görög) 31-27 (18-10)

Debrecen, 700 néző. V: Liachovicius, Gecevicius (litvánok)

DVSC: Triffa – Csáki 2, Sopronyi 4 (1), Léránt 3, Dakos 2, Szűcs G. 3, Szilágyi Á. Csere: Makai (kapus), KUDOR 4, Slakta 1, KAZAI 7, VARSÁNYI 4, Karalyos, Bohus-Karnik 1. Edző: Köstner Vilmos.

PATRASZ: SZEMENCSENKO – Karagiorga 4, STANKUTÉ 8, Zilinskaité, Sztrataki 2, Penev 5 (3), Sztratu 3. Csere: Kalsnyikova (kapus), NIPARAVICIENÉ 5. Edző: Borisz Csurlevszki

Az eredmény alakulása. 11. p.: 6-3. 17. p.: 8-7. 28. p.: 16-8. 39.p.: 24-14. 54. p.: 28-26.

Második mérkőzés

DVSC-FÓRUM-ORMI LOUX PATRASZ (görög) 41-26 (20-10)

Debrecen, 500 néző. V: Liachovicius, Gecevicius (livánok)

DVSC: TRIFFA – Csáki 2, SOPRONYI 7 (3), Kudor 3, Dakos 2, SZŰCS G. 4, KAZAI 8. Csere: Makai (kapus), Karalyos 2, LÉRÁNT 3, Slakta 3, Szilágyi Á. 2, Varsányi 3 (1), Bohus-Karnik 2, Siska. Edző: Köstner Vilmos.

PATRASZ: – Karagiorga 1, STANKUTÉ 7, Zilinskaité 2, Sztrataki 1, PENEV 5 (1), Sztratu 3. Csere: Szemencsenko (kapus), NIPARAVICIENÉ 6, Evangelidu, Papazoglu 1. Edző: Borisz Csurlevszki

Az eredmény alakulása. 8. p.: 6-2. 20. p.: 14-7. 27. p.: 18-8. 40. p.: 29-15.

Kiállítások: 10, ill 4 perc

Hétméteresek: 5/4, ill. 3/1.