haon-sportoldal

2013.01.12. 19:45

A végére elfáradtak

Vízilabda - A történtek ellenére, vagy éppen azért, egy harcos, elszánt Debrecen ugrott bele a Komjádi Béla Sportuszoda medencéjébe.

Vízilabda - A történtek ellenére, vagy éppen azért, egy harcos, elszánt Debrecen ugrott bele a Komjádi Béla Sportuszoda medencéjébe.A DVSE több játékosát is kénytelen volt nélkülözni (Weszelovszky László visszatért a Szenteshez, Komlósi Péter visszavonult, Párkányi Ákos eligazolt, míg a csapatkapitány Varga Tamás betegséggel küszködött), ám még így is a vendégek kerültek előnybe, Vindisch Ferenc a ráúszást követően elhozta a labdát, majd Szasa Misics centergólja révén meg is lett a vezetés. Nem sokkal később egyenlített a Vasas, majd át is vette a vezetést, és mivel több találat már nem esett az első negyedben, így 2-1-es angyalföldi előnynél jött a szünet.A második játékrészben ismét Vindisché volt az első momentum, hisz a cívisvárosi játékos egy szép akció végén egalizált. A gól után felbátorodott a DVSE és Halek Márton emberelőnyös találatának hála ismét a vendégeknél volt a fór. A negyed vége kísértetiesen hasonlított az elsőéhez, a hazaiak előbb egyenlítettek, majd újfent egygólos előnnyel (4-3) zárták az etapot.

Elhúzott a Vasas

A nagyszünetet követően Vámos Márton nagyszerű megmozdulásának hála már 5-3-at mutatott az eredményjelző. De a cívisvárosiak nem adták fel, kapaszkodtak és Misics akciógólja után 5-4-re módosult az állás. Itt kezdődött a rémálom, a negyed végére 8-4-re húzott el a Vasas, mely az utolsó nyolc percben tovább tudta növelni előnyét a pesti együttes. Gyöngyösi András tanítványai csak szűk három perccel a vége előtt tudták ismét bevenni Nagy Viktor kapuját, Vindisch Ferenc révén. A végjátékban még Alex Giorgetti is betalált, de Dr. Steinmetz Ádám állította be a 12-6-os végeredményt.

A Debrecen akaratával nem volt baj, azonban mivel rövid volt Gyöngyösi mester kispadja, a játékosok elfáradtak, nem bírták az iramot. A vendéglátók sokkal jobban védekeztek, illetve kiválóan oldották meg a DVSE egyik meghatározó játékosának, Alxe Giorgettinek a semlegesítését. Ami talán örömre ad okot, hogy két saját nevelésű játékos, Zubora Patrik és Macsi Patrik is bemutatkozott a Debrecenben.