Keresztény szellemiség

2025.05.19. 20:59

Megnyílt a Szent István-könyvhét

Megkezdődött a Szent István-könyvhét hétfőn Budapesten. A keresztény szellemiségű könyvkiadók legnagyobb magyarországi seregszemléjét Erdő Péter bíboros, esztergom-budapesti érsek, a Szent István Társulat (SZIT) fővédője nyitotta meg a Pázmány Péter Katolikus Egyetemen – írja az MTI.

Megnyílt a Szent István-könyvhét

Erdő Péter bíboros, prímás, esztergom-budapesti érsek, a Szent István Társulat fővédője beszédet mond a Szent István-könyvhét megnyitóján a Pázmány Péter Katolikus Egyetemen 2025. május 19-én

Forrás: MTI

Fotó: Bodnár Boglárka

Erdő Péter köszöntőjében ritka értéknek nevezte a magyar nyelvű könyvkiadást, amelyet mindenképpen támogatni kell. Ezért is öröm – tette hozzá, hogy már 32. alkalommal rendezik meg a Szent István-könyvhetet. Erdő Péter azt kívánta a könyvhétre érkezőknek, hogy a kiadványokat olvasva mélyüljenek el és erősödjenek meg hitükben.

PUSKÁS Attila,  Szent István-könyvhét
A Stephanus-díj kitüntetettjei, Mezei Balázs filozófus, irodalomtudós, vallásteológus (b) és Puskás Attila teológus, tanszékvezető egyetemi tanár a Szent István-könyvhét megnyitóján a Pázmány Péter Katolikus Egyetemen 2025. május 19-én
Fotó: Bodnár Boglárka / Forrás: MTI

Farkas Olivér, a SZIT igazgatója ismertette:

a könyvhéten 23 kiadó mintegy 6 ezer kiadvánnyal, köztük 61 könyvheti újdonsággal, dedikálásokkal és könyvbemutatókkal várja hétfőtől péntek estig az V. kerületi Ferenciek terén a látogatókat.

A könyvheti programok megtalálhatók a könyvhét katalógusában, illetve a rendezvény honlapján, a szentistvankonyvhet.hu oldalon – tette hozzá.

Kovács Zoltán, a SZIT alelnöke elmondta: a könyvhéten hétfőtől péntekig délután 15 órától 18 óráig összesen 36 szerző dedikálja műveit.

Molnár Antal, a SZIT elnöke a könyvheti újdonságokat ismertetve a filozófiai, teológiai munkák közül kiemelte Puskás Attila Egyedül a szeretet című, Hans Urs von Balthasar teológiai látásmódját bemutató munkáját, Mezei Balázs Az újdonság anatómiája című tanulmánykötetét és

Gájer László Etikai érvelésmódok, Az erkölcsfilozófia nagy hagyományainak bemutatása és értékelése című munkáját.

A történelmi tárgyú munkák közül a humanista történetíró, Antonio Bonfini Mátyás királyról című művét említette, amely a Szent István Könyvek sorozatban jelent meg.

A lelkiségi könyvek közül megemlítette Kiss Ulrich jezsuita szerzetes: Hivatásom: öreg. Mire tanít az időskor? című, az idős kor derűs megélésének lehetőségét kereső kötetét.

Az irodalmi munkák között említette Véssey Miklós A semmi súlya, című, a Harmat Kiadónál megjelent novelláskötetét.

A gyerekkönyvek közül Betlenfalvy Gábor Templomba megyünk című, a szentmise részeit és a templomteret bemutató könyvét emelte ki.

 

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a szon.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!