öttusa világkupa

2019.05.05. 19:39

Ezüstérmet nyert a Guzi-Kardos páros

A magyar duó úszásban hatodik, vívásban 16., lovaglásban 10. lett, ezzel a zárás előtt a 11. helyen állt, nem sok esélye volt arra, hogy dobogós pozícióban zárjon.

Ezüstérmet nyert vasárnap a Guzi Blanka, Kardos Bence páros vegyes váltóban a székesfehérvári öttusa világkupán.

A magyar duó úszásban hatodik, vívásban 16., lovaglásban 10. lett, ezzel a zárás előtt a 11. helyen állt, nem sok esélye volt arra, hogy dobogós pozícióban zárjon, mégis sikerült neki. Már Guzi Blanka feljött a második pozícióba a két lövészettel megszakított 2x800 méteres futása során, majd Kardos Bence megőrizte ezt a helyezést.

Győzött a Pien Jü-fej, Han Csia-hao kínai kettős, míg a bronzérem a Gintare Venckauskaite, Justinas Kinderis litván kettősnek jutott.

A másik magyar páros, a női versenyben győztes Alekszejev Tamara és Regős Gergely hetedik lett.