2023.08.30. 20:00
MOM: hűségesek a fény városához
Az 1,8 milliárd forintos fejlesztésnek köszönhetően a cég több területen is előrébb tudott lépni.
Dr. Hanusi Péter polgármester (jobbra) köszönetet mondott a Regis Pierre Metens vezérigazgatónak is
Fotó: Pusztai Sándor
A vízmérőeszköz-gyártás egyik piacvezető vállalkozása, a mátészalkai székhelyű MOM Zrt. az elmúlt három évben több mint 1,8 milliárd forint értékű beruházást hajtott végre. A cég a napokban átadott egy kétezer négyzetméteres raktárépületet is azon túl, hogy uniós és hazai forrásoknak köszönhetően új fröccsöntő gépeket, CNC megmunkáló gépet és egy festőkemencét is beszereztek, illetve egy eddig használaton kívüli épületet is felújítottak.
Megismerte a várost
– Tíz éve jártam itt először. Akkor még nem tudtam, hogy Tony Curtisnek, és a családjának köszönhetően Mátészalka a Hollywood bölcsője, hogy Magyarországon, egy itteni utcában gyulladt fel először a közvilágítás, és ezért is nevezik Mátészalkát a fény városának – kezdte köszöntőjét a belgiumi származású, ám szinte tökéletes magyarsággal beszélő Regis Pierre Metens.
– A fejlesztéseknek köszönhetően a MOM Zrt. 2023-ra 10 milliárdos árbevételre számít, és a következő években is dinamikus fejlődést tervez – beszélt a több lépcsőben megvalósuló beruházásokról a MOM Zrt. vezérigazgatója.
Raktárépülettel bővült a MOM
Fotók: Pusztai SándorRegis Pierre Metens felidézte a kezdeteket, mikor a cég még a DIEHL család tulajdonában volt, majd a 2016-os esztendő alapvető változásokat hozott: februárban a vállalatot az akkori vezetőség kivásárolta a korábbi tulajdonostól, és ettől fogva önállóan folytatta tovább üzleti tevékenységét, mára pedig Regis Pierre Metens a cég 100 százalékos tulajdonosa.
A MOM Zrt. vezérigazgatója visszaemlékezett: az elmúlt évtizedben sikerült Mátészalkára hozni a tűzcsapgyártást, felújítottak egy közel 650 négyzetméteres épületet, amit az akkori dolgozók csak „patkányraktárnak” hívtak, de mára modern körülmények közt végzik itt a vízmérő-felújítást és -festést. Sikerült az évek során korszerű fröccsöntőgépeket is beszerezni, ezekkel párhuzamosan modernizálni a gyűrűdugattyús-mérő gyártást és a fémmegmunkálási folyamatokat, a gyártás egyes lépéseit pedig szinte teljesen automatizálni.
– Ezeket természetesen nem csak a közvetlen cégvezetés érte el. Jár a köszönet az összes kollégának, dolgozónak, ahogy a város és a vármegye vezetése, és a térség országgyűlési képviselőjének támogatása nélkül sem tudtunk volna idáig elérni – fogalmazott a keddi sajtótájékoztatón Regis Pierre Metens vezérigazgató.
Három kiemelt terület
Meghívást kapott a rendezvényre Kovács Sándor is. A térség országgyűlési képviselője szerint a kormány a 2023-as esztendőben három területre fókuszál: a családokra, a nyugdíjasokra és a gazdaság támogatására. Utóbbi történt a MOM Zrt. esetében is, hiszen a több mint 1,8 milliárd forint összértékű beruházás a magyar Széchenyi-terv forrásaiból is részesült.
– Az beszédes, hogy a multik hazánkat választják a fejlesztéseikhez, nálunk képzelik el a közép- és hosszú távú jövőt – fogalmazott Kovács Sándor országgyűlési képviselő.
– Kedves MOM-osok – üdvözölte a vendégeket, akik közt jó pár mátészalkai dolgozó is jelen volt, dr. Hanusi Péter. Mátészalka polgármestere megköszönte a MOM Zrt. vezetőségének azt, hogy a városban folyamatosan fejlesztenek, bővítenek, és hogy több mint 300 embernek adnak munkát. Kiemelte, a MOM a hazai optikai és finommechanikai ipar bölcsője, és az ő tudásuknak, a „know-how”-juknak köszönhető, hogy az elmúlt évtizedekben több, hasonló profilú cég telepedett Mátészalkára.
– A cég amellett, hogy folyamatos árbevétel-növekedést produkál, befizeti a város kasszájába a kötelező adókat, kiveszi a részét a társadalmi felelősségvállalásból is. Hogy csak az elmúlt hónapot említsem: A MOM a helyi Rotary-n keresztül megépített egy kutyafuttatót és kialakított a városban egy okoszebrát is – sorolta Hanusi Péter.