Helyi közélet

2014.04.27. 16:00

Önkormányzati támogatás a záhonyi felekezetnek

Záhony - A legutóbbi képviselő-testületi ülésén a történelmi egyházak záhonyi felekezeteinek támogatásáról hozott döntést a határvárosi önkormányzat.

Záhony - A legutóbbi képviselő-testületi ülésén a történelmi egyházak záhonyi felekezeteinek támogatásáról hozott döntést a határvárosi önkormányzat.

A helyi önkormányzat a lehetőségeihez mérten hosszú ideje támogatja a helyi egyházközségeket, különös tekintettel azok értékes hitéleti, közösségépítő, kulturális, oktatási és szociális tevékenységére. Ennek jegyében a református és a görög katolikus egyházközség javára 2-2 millió, a római katolikus egyházközség részére 1,5 millió forintos támogatást ítéltek meg a képviselők. A felekezetek az önkormányzati támogatást a parókiák, illetve a templomkerti kerítés felújítására fordítják.

- Tancsik Róbert -

Ezek is érdekelhetik

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a szon.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában