Helyi közélet

2015.03.12. 14:23

Egy fél évszázadot harangozott hűségesen

Tunyogmatolcs - Több mint fél évszázadon keresztül szolgált harangozóként a tunyogi református gyülekezet közösségében Vincze Miklósné, akitől március 1-jén vett búcsút az egyházközség.

Tunyogmatolcs - Több mint fél évszázadon keresztül szolgált harangozóként a tunyogi református gyülekezet közösségében Vincze Miklósné, akitől március 1-jén vett búcsút az egyházközség.

Lenke néni 1962-től kezdve volt a gyülekezet harangozója, és a fél évszázadot is meghaladó szolgálati ideje alatt mindig hűségesen, lelkiismeretesen és pontosan végezte el a rá bízott feladatokat. Múlt év karácsonyán adta a lelkészházaspár és a gyülekezet tudtára, hogy úgy érzi, előrehaladott kora miatt – 86 éves ugyanis –, lassan eljött az ideje annak, hogy átadja valakinek a harangozói tisztséget.

Március első vasárnapján, a délelőtti istentiszteleten a tunyogi gyülekezet könnyes szemmel vett búcsút Vincze Miklósnétól.

Lucski István nyugdíjas lelkipásztor elköszönő szavaiban egy korábbi beszélgetésükre emlékezett vissza: „Lenke néni régebben úgy fogalmazott, hogy neki három családja van: első a saját családja, második a gyülekezet, a harmadik pedig a lelkészcsalád. Ez a gyülekezet továbbra is családtagként tekint Lenke nénire, és reméljük, hogy még sokáig láthatjuk őt az istentiszteleti alkalmainkon.”

A tunyogi egyházközség harangozói szolgálatát Szűcs Boldizsárné vette át, aki ugyanazzal a hűséggel és odaadással vállalta a feladatokat, ahogyan elődje is tette. Mindkettejük életére és munkájára Isten gazdag áldását kívánjuk! – tájékoztatta portálunkat Lucski Zsófia.

KM

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a szon.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Ezek is érdekelhetik

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a szon.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában