Helyi közélet

2015.05.03. 21:23

A feszültséggel küzdő emberekhez szólnak

Kisvárda - A holland Shirchadasj & Band gospelkórus már 30 éve jár rendszeresen Magyarországra, néhány év kihagyás után ismét ellátogat hazánkba új produkciójával, melynek címe „Hazahoztál". Idén először a hazai és erdélyi koncertek mellett Felvidéken és Kárpátalján is koncertezik az együttes.

Kisvárda - A holland Shirchadasj & Band gospelkórus már 30 éve jár rendszeresen Magyarországra, néhány év kihagyás után ismét ellátogat hazánkba új produkciójával, melynek címe „Hazahoztál". Idén először a hazai és erdélyi koncertek mellett Felvidéken és Kárpátalján is koncertezik az együttes.

– Városunk vendégeiként, a Kisvárdai Református Gyülekezet meghívására ismét Kisvárdára érkezik a világhírű holland Shirchadasj ének– és zenekar. Először 2010–ben, majd másodszor 2013–ban jártak városunkban, és bizonyára sokan emlékeznek a lelki feltöltődést és a felejthetetlen élményt jelentő koncertjükre.

Élő koncert a várszínpadon és Lónyán

Május 5–én, kedden, este hét órától kezdődik a világhírű holland Shirchadasj ének– és zenekar koncertje. Az ének és zenekar európai turné során mindössze nyolc városban lesz látható és hallható. Eddig már felléptek, Marcelházán, Budapest (Káposztásmegyeri Református templom) május 3–án 19 órától a Budapest a Káposztásmegyeri Református templomban, május 4–én Rozsnyón a Református templomban léptek fel. Kedden, május 5–én Kisvárdán a Várszínpadon lép fel a zenekar 50 fős nagykórussal és 20 fős zenekarral, különleges fény– és hangtechnikai háttér mellett szólaltatja meg mély tartalmú, evangéliumi üzenetet közvetítő dalaival. Május 7–én, csütörtökön, Lónyán a Művelődési Házban lesz előadásuk. A kisvárdai fellépésüket követően, szerdán, Beregszászon, 8–án Szatmárnémetiben, s végül május 9–én Cegléden, a Szent Kereszt felmagasztalása templomban zárják Magyarországi turnésorozatukat.

Az idei turné sajnálatos egyedisége, hogy várhatóan ez lesz az utolsó magyarországi turnéja az együttesnek, akik szeretnének találkozni az együttessel és részt venni egy dicsőítő koncerten, keresse meg a hozzá legközelebbi helyszínt, és vegyen részt a Shirchadasj valamelyik koncertjére. A koncert és így az idei európai turné a “Hazahoztál” címet viseli, és a megrendítő őszinteséggel szól és gyógyít egy lassan darabjaira hulló, számtalan feszültségtől széttagolt világunkban élő, küzdő emberhez.

A koncertek ingyenesek, azonban az előadáson a kárpátaljai rászorulók megsegítésére adományokat gyűjtenek, amelyekkel a Magyar Református Szeretetszolgálat folyamatos kárpátaljai segítségnyújtását támogatják.

Vincze Péter

Ezek is érdekelhetik

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a szon.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában