Helyi közélet

2019.05.05. 19:15

A Dorog is horogra akadt

A Szpari ismét nyert, Rezes László duplájára a ráadásban válaszoltak a vendégek.

Na, ez minden volt, csak jó idő nem. Vasárnap délután őszies hűvösben kezdődött a Szpari újabb bajnokija, amelyen a Dorog volt a vendég. A nyíregyháziaknál Polényi Gábor sárga lapok miatt nem játszhatott.

Nem ugrottak egymásnak a felek és kissé unalmasan közeledett az első negyedóra vége, amikor egy szögelt után Rezes László előnyhöz juttatta a hazaiakat. A vezetés megnyugtatta a Szpari játékosait, akik ezt követően türelmesen, vagy talán tanácstalanul passzolgattak ám így is eljutottak néhány veszélyt magába hordozó akcióig.

A dorogiak erejéből egy szabadrúgás utáni helyzetre futotta. A hajrá kezdetén jött egy újabb pontrúgás, majd a második nyíregyházi találat, amit szintén Rezes jegyzett.

Szünet után kiegyenlítettebb lett a játék, a vendégek többször eljutotta a nyíregyházi kapuig és néhányszor megtornáztatták Jova Leventét. A vendégek cerberusa sem unatkozott, erről elsősorban továbbra is Rezes gondoskodott, de a a mesterhárma elmaradt.

Sajnos a kapott gól nélküli széria véget ért, mert a ráadásban a cserejátékosai révén szépítettek a dorogiak. Ám ismét három pontot kasszírozhatott a piros-kék alakulat és immáron zsinórban tizedszer nem kapott ki.

Labdarúgás: NB II., 36. forduló

Nyíregyháza Spartacus-Dorog 2-1 (2-0)

Városi Stadion 700 néző, v.: Böcskei (Vígh-Tarsonyi, Kovács II.)

Spartacus: Jova – Nagy J., Fodor, Pejovic, Forró – Motkó (Ötvös, 78.), Gulyás, Farkas, Kártik (Rokszin, 85.) – Rezes (Bakos, 92.), Hornyák. Vezetőedző: Zoran Spisljak.

Dorog: Szentpéteri – Erdélyi, Dlusztus, Berkó (Vígh, 75.), Csató, Papp – Faragó (Beke, 75.), Lénárt – Nagyházi (Fodor, 75.), Hegedűs – Paudits. Szakmai igazgató: Balogh Pál.

Percek-események

14. perc: Gulyás Máté baloldali szögletét Rezes László hat méterről csúsztatta a kapuba, 1-0.

42. perc: Gulyás jobb oldali szögeltét követőn nem tudtak felszabadítani a dorogiak, a labda végül Rezes elé került, aki 14 méterről a kapuba lőtt, 2-0.

91. perc: Egy vendégtámadás végén Beke Péter beadása után Vígh Ádám 7 méterről a léc alá lőtt, 2-1.