tábor

2019.06.19. 17:06

Közösségteremtő alkalom az egyhetes együttlét

Június 17–étől 21–éig Kisvárdával és a környező települések nevezetességeivel ismerkedik tizenhárom timári görögkatolikus gyermek az egyhetes táborukban.

Szerdán Kisvárdán megnézték könyvtárat, a római katolikus templomot, majd lovasfogattal érkeztek a várhoz a kisvárdai kuruc hagyományőrzők fogatával, a Matyit és a Csinost hajtó, Szeregnyi György irányításával. Megismerték a Harris-ölyvet, amit Szalay Attila mutatott be nekik, a kisvárdai látogatás zárásaként pedig a görögkatolikus templomban szent liturgián vettek részt.

Közösségteremtés változatos programokkal

– Hétfőtől péntekig vannak itt a gyerekek, akik a templom és az iskola falain túl is szeretnének jó közösséghez tartozni – mondta a tábor vezetője, a Timáron szolgáló Revák István atya. – Hittanos tábor az elnevezése, a cél pedig az, hogy egy olyan közösséghez tartozzanak, amely kiszakítja őket a szoba falai, az internet és a technikai vívmányok fogságából. Szeretnénk megadni nekik azt az élményt, amit a természetben megtapasztalhatnak.

Ez egy hittanos tábor, amely mögött erkölcsi tartalom és szándék is van. Istenről, erkölcsről, hazáról, értékekről beszélgetünk, de nagy gondot fordítunk a szabadidős tevékenységekre is, ezért társas- és csapajátékok, közösségteremtő tréningek, kötetlen beszélgetések is szerepelnek a programok között, a tábortűz mellett pedig bemutatták a Szentírás-ismertetés alapján készített előadásukat.

A kreativitás kibontakoztatása

– Szeretnénk, ha a szomszédos egyházközségek gyerekei megismernék egymást és barátságok szövődnének, hiszen közösségteremtő alkalom is egy ilyen együttlét. A közösségi élet mindennapjait maga a közösség formálja, a gyerekek kiélhetik kreativitásukat és olyan programokat szervezhetnek, amelyekkel a helyi közösséghasznos tagjaivá válhatnak. A közösségteremtő erőt hazaviszik, összekovácsolják az otthoni közösséget és ezzel a települések egyházközségeiben is tovább erősödhet az együvé tartozás érzése – mondta befejezésül a táborvezető, Revák István atya.

Vincze Péter

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a szon.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Ezek is érdekelhetik

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a szon.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!
Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a szon.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában